Home / Diğer Konular / Temiz ve Lekesiz bir cilt için yapılması gerekenler

Temiz ve Lekesiz bir cilt için yapılması gerekenler

Genç ve sağlıklık bir cilde sahip olmayı herkes ister. Özellikle kadınlar böyle bir cilde sahip olmak için bütün yolları denemektedir. Şimdi sizlere temiz ve parlak cilde sahip olmanın yollarını söyleyeceğim. Böyle bir cilde sahip olmak için günlük sadece 5 veya 10 dakikanızı ayırmanız yeterlidir. Biz genel olarak özel günlerde cilt bakımı yapmaktayız. Yalnız cildimiz her gün düzenli olarak bakım ister. Cildimiz gün boyunca temiz tutulmalı ve sık sık yüzümüzü yıkamalıyız. Haftalık peeling yapmak cildimiz için mutlaka gereklidir.Temiz ve Lekesiz bir cilt için yapılması gerekenler

  • Sabahları kalktıktan sonra mutlaka bir kaç dakika bacaklarınızı ve kollarınızı gerin. Bunu yaparak bütün kaslarınız uyanacaktır ve cildinizdeki kanlar yenilenmeye başlayacaktır.
  • Limonun cilde etkisini sizde biliyorsunuzdur. Ilık suyun içine dilimlediğiniz yarım limonu iyice sıkarak günlük olarak içebilirsiniz. Mümkün olduğunca hazırladığınız limonlu suyu aç karna içmeye çalışın. Her içtiğiniz limonlu su ile cildiniz dahada parlayacaktır. Limonlu sudan sonra cildinizi tonik ile iyice temizleyin.
  • Cildiniz için nem çok fazla önem taşır. Bunun için cildinizi nemlendirmeye çok özen gösterin. Cilt nemlendiricisi kullanarak cildinizin çabuk yaşlanmasının önüne geçebilirsiniz. Eğer cilt serumu kullanırsanız daha taze ve genç bir cilde sahip olabilirsiniz.
  • Bildiğiniz gibi vücudumuzun büyük bir kısmını su oluşturmaktadır. Bunun için günlük en az 1.5 litre su içerek cildinizin temizlenmesini sağlayacaksınız. Eğer cildinizi kırış kırış ve pul pul dökülmesini istemiyorsanız mutlaka su içmeye özen gösterin.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir