Home / Diğer Konular / The Last Airbender NEDEN BEĞENMEDİM?

The Last Airbender NEDEN BEĞENMEDİM?

Avatar-Son-Hava-Bukucuve 6 sene geçti. İçimi dökmek istiyorum.

Bir film yaparak nasıl efsane bir çizgi dizi katledilir onu izah edeceğim.

Avatar the Last Airbender çizgi dizisi 2005-2008 diye hatırlıyorum. Filmi de 2010 da çıktı. Diziyi 2010’dan önce izleyenlerdenim.

3. sezon süren bu çizgi dizi; Imdb ye göre dünyanın en beğenilen çizgi dizisi konumunda 2016 için. Bakın kaç yıl geçmesine rağmen

İMDB 9.2. hala ve hala

Önce – leri sonra + ları sıralayacağım

Filmin – leri

* Oyuncuların dizi ile alakası yok.ANG‘in mavi dövmeleri mevcut değil. O zayıf kıvrak çocuk gitmiş balık etli somurtkan şirin gelmiş resmen. Süt beyazı ateş ulusu; esmer hintlilerden olmuş. Katara ve soka hakkında yazmak istemiyorum şevkim kalmadı.
* Zuko Zuko Zuko. bu nedir allah askına karizmatik zuko gitmiş resmen yazıklar olsun dedim izlerken.
*Ang demişken nedense filimde “ang” diye telaffuz ediyorlar. Normalde “engg” DENMESİNE rağmen. Iroh un telaffuzunu hatırlatmama gerek dahi yok.
* Aşırı hızlı hikaye var.Herkes soğukkanlı şekilde yapalım edelim havasında. Mantıklı bir kaç cümle bile kurulmuyor film boyunca. İzleyerken bazı konuları siz anlamaya çalışıyorsunuz
*Toprak köyünde o komik bükücülük sahnesini izlerken sinirden güldüm.  Pes artık  10 kişi bir taşı fırlatmak için 2 dk dans etti.
*ATEŞ BÜKÜCÜLER yoktan ateş var edemiyorlar. YUH ARTIK. Biride çıkıp “siz ne yapıyorsunuz” demedi mi yönetmene. Bildiğin ateş bükmek için yanlarında meşale taşıyor adamlar. Zuko’nun meşale ile ruhların yanına gidince sinirden güldüm.
*Dizide bir el hareket ile dağları taşları kontrol eden bükücüler burada bildiğiniz dans gösterisi yapıyorlar.
*Diziye göre oyunculuk alakasız, hikaye kopuk , bükme hareketleri alakasız.
* appa ve momo maliyetten kısmak için sanki az gösterildi gibi. Güler misin ağlar mısın ???
* Ang Avatar olmayı çok hızlı kabul ediyor ki evlere şenlik. Toprak ulusunda başlığı çıkartıp ben avatarım haydi savaşla diyor. bittim orda resmen. Sanırsın Rahime Hatun…
*Filmde bir anda iklim değişiyor. Hiç bilmeyen biri ne olduğunu anlayamaz. neyi neden yaptıkları, neden nereye gittikleri belli değil. Belli olan ise 1-2 saniye de izah ediliyor.
*Agni Kai sahnesi göremedim. Bu yüzden affetmiyorum. Affetmeyeceğim.
* ADAM AKILLI AVATAR STATE GÖREMİYORSUNUZ. Avatar the Last Airbender filminde avatar state yok yok yok. finale geleceğim.
*Ang’in karakterinde önemli yer tutan keşiş Giyotsi (doğru mu yazdım emin değilim kontrol etmeyeceğim) yaşlı, zayıf ve muzip olması gerekirsen bildiğiniz esmer, yoldaki dilenci kıvamında.
* Ang güney hava tapınağına gidince  hava ulusunun öldüğünü anladığı zaman istemdışı  avatar haline geçmesi gerekirken, çevresine hava bükmesini bekledim ama oda ne hafif bir rüzgar falan. sanki meltem esintisi şaka gibi
* Avatar Roku nerde. bakın Avatar Roku diyorum. Her şeyi açıklayan kişi nerede. Ejderha ruhu nedir SAÇMALAYIN allah aşkına. Hiç bir bir kişi ortaya çıkıp “abi biz ne yapıyoruz” demedi size
* Dizide en gizemli karakterlerden biri olan uncle iroh resmen trajedi. ( Iroh dediğimiz kişi normalde oldukça derin bir karakter. dizide net açıklanmıyor ama ama ruhlar dünyasına gittiğini söylüyor 1. sezon. Öyle derin bir karakter aslında. Hatırlayın 1. sezonda iroh’u toprak bükücüler esir aldıkları zaman ROku nun ejderhasını ve Ang’i ruh vaziyette görüyor. Diğer toprak bükücüler görememesine rağmen. )
* Finale ne demeli. Normalde ruh ile bütünleşen Ang filmde elbette bunu yapmıyor. Bir anda okyanusu büküyor. Bu filmin adı neden the Last Airbender o zaman. Adını keşke dövmeli çocuk koysaydınız bizde kahrolmasaydık.
* Final rezalet 2: final sahnesinde Ang in o garip bükme hareketi ve suratsız suratsız allah belamı versin bakışının anlamı nedir? Ben anlamadım anlamak da istemiyorum.
*Final rezalet 3: Finaldeki avatar olmanı istiyorlar saçmalığı nedir? Yok böyle bir olay dizide.

Filmin +ları

* Sonradan ay ruhuna dönüşecek prensesi Yui(doğru mu yazdım emin değilim kontrol etmeyeceğim) orjinale yakın olmuş. Sadece biraz yılışık olsada hiç olmassa görsellik olarak benziyor çizgi diziye.
*Kuzey su kabilesi görsel anlamda şık duruyor diziye göre.
*Hava tapınakları uzaktan hiç olmassa biraz güzel görünüyor. Tabiki davulun sesi uzaktan hoş gelir. Yaklaştıkça film kalitesizliğini hissediyorsunuz. Özellikle avatar heykellerinin olması gereken odada binlerce heykel olması gerekirken 20 tane ancak vardı. Yeterli görmüşler galiba sevhili yönetmenimiz

ve gelelim 2016 yılına. 3 film olması planlanan the Last Airbender serisinin 2. filmin fragmanı 6 yıldır çıkmadı. Bu kadar zamandan sonra çıkar mı bilmiyorum. Ama bildiğim bir şey varsa da. Avatar evreni hayranlar 1. filmi haketmedik. Haketmemeliz. Elbette yeniden 1. filmin çekilmesini isteyenlerdenim ama haziran 2016 itibari ile böyle bir ihtimal dile getilmiyor. Takip edip gelişmeleri takip edeceğim. Yazıma ilave etmek istedğiniz veya eleştirdiğiniz bir şey olursa yorum olarak belirtmeyi unutmayın.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir