Home / Oyunlar / The Long Dark Sağlık Rehberi

The Long Dark Sağlık Rehberi

The Long Dark Sağlık Rehberi

Merhaba değerli okuyucularımız, bu yazımda sizlere The Long Dark oyununda hastalık, yaralanma, zehirlenme, ilaçlar, bitkiler vb. sağlığa etki eden durumlardan bahsedeceğim.

The Long Dark Hastalıklar ve Yaralanmalar

Kan kaybı: Kan kaybı yaşayabilmeniz için kurt veya bir ayı tarafından saldırıya uğramış olmanız gerekiyor.Eğer yarayı bandaj ile kapatmazsanız kan kaybından ölmeniz mümkün.Yarayı sarmadığınız her saat başı vücudunuzdan %30 oranında kondisyon kaybı yaşarsınız ve kan kaybından dolayı enfeksiyon kapabilirsiniz.

Yanıklar: Kamp ateşinin üzerinden geçtiğinizde veya yanına fazla yaklaştığınızda vücudunuzda yanıklar oluşur.Yanıkları kapatmak için bir adet bandaj ile iki adet ağrı kesici gerekiyor.

Gıda zehirlenmesi: Yediğiniz yemeğin çiğ ya da kalitesinin düşük olması sebebi ile gerçekleşir.Gıda zehirlenmesinden ölmezsiniz ama kondisyonunuz %15e kadar düşer ve karakterinizi yavaşlatır.Gıda zehirlenmesini önlemek için iki adet antibiyotik veya bir bardak reishi çayı içilmelidir.

Kirli su içmek: Eğer oyunda karı erittikten sonra temizlemezseniz dizanteri olursunuz ve içmeye devam ettiğiniz süre boyunca hasta olursunuz.Dizanteriden kurtulmak için iki adet antibiyotik veya bir adet reishi çayı içmelisiniz.

Soğuktan donmak: Soğuktan donmak veya zatüre olmak için ya buzun içine düşmüş olmalı ya da düşük ısı sağlayan kıyafetler giyiyor olmalısınız.Böyle bi durumla karşı karşıya kalmanız durumunda yorgunluğunuz iki kat artacak ve ölmediğiniz her saat başı %40 kondisyon kaybı yaşayacaksınız.Zarüteden kurtulmak için 24 saat boyunca soğuktan korunmanız lazım bunun için hava sıcaklığı 0’ın üzerinde olan bir konumda bulunmalı ve bu 24 saat süresince asla dışarı çıkmamalısınız.

Enfeksyon kapma riski: Enfeksyonlar genellikle kan kayıpları veya bir hastalığı tamamen atlatamamaktan dolayı oluşuyor.Enfeksyonlardan kurtulmak için iki adet antibiyotik kullanmalı veya reishi çayı tüketmelisiniz.

Ayak burkulması: Ayak burkulması hayvan saldırılarından veya yüksekten düştüğünüzde yaşanır.Burkulmayı önlemek için iki adet ağrı kesici veya bir adet rose hip çayı içmelisiniz.Eğer ilaç kullanmamak istiyorsanız 4 saatlik bir uykuda çözüm olacaktır.

Bilek burkulması: Bilek burkulmasına hayvan saldırmaları veya yüksekten düşmek sebebiyet verir.Bileği burkulan oyuncu yay veya silah kullanamaz.Burkulmayı tedavi etmek için iki adet ağrı kesici veya bir adet rose hip çayı içmelisiniz.Eğer ilaç kullanmamak istiyorsanız iki saatlik bir uykuda çözüm olabilir.

The Long Dark İlaçlar ve Doğal Bitkiler

Antibiyotik: Gıda zehirlenmelerinde, zatürede ve enfeksyonlara karşı kullanılır.

Bandaj: Yaralanmalarda kanı durdurmak için kullanılır giysilerden edinilen veya bulun kumaşlar ile üretilebilir her bir adet kumaştan iki tane bandaj üretilebilir.

Antiseptik: Hayvan saldırılarından kaynaklanan enfeksiyonlara karşı kullanılır.Kullanılması için bandaj gerekir.

Ağrı kesici: Yaralanmalarda veya burkulmalarda gerekir.

DOĞAL BİTKİLER

Reishi çayı: Antibiyotik yerine geçer ve sıcak içildiği zaman vücut ısısında artış sağlar.

Rose hip çayı: Ağrı kesici yerine geçer ve sıcak içildiği zaman vücut ısısında artış sağlar.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Mafia III %100 Türkçe Yama – TeknoÇeviri Farkıyla

Mafia 3 oyunu türkçe yama dosyası ve kurulum bilgilerini yer almaktadır. Sevilen oyun serisinin üçüncü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir