Home / Oyunlar / The Long Dark Üretim(Crafting) Rehberi

The Long Dark Üretim(Crafting) Rehberi

The Long Dark Üretim(Crafting) Rehberi

The Long Dark rehberlerinin farklı bir bölümü ile karşı karşıyayız. Bu yazımda sizlere The Long Dark oyununda craftlanabilir öğeleri ve craftlanabilir öğelerin nasıl yapılacağını, hangi öğeye hangi malzeme gerektiği gibi en detaylı ayrıntılarına kadar anlatacağım.

The Long Dark Üretmek Rehberi

Derilerin ve bağırsakların kuruma süreleri

Bağırsaklar kapalı ortamda 5 gün bekletildikten sonra %100 oranında kuruyarak kullanılabilir hale gelirler.

Kurt derisi kapalı ortamda 7 gün bekletildikten sonra %100 oranında kuruyarak kullanılabilir hale gelirler.

Geyik derisi kapalı ortamda 5 gün bekletildikten sonra %100 oranında kuruyarak kullanılabilir hale gelirler.

Tavşan derisi kapalı ortamda 3 gün bekletildikten sonra %100 oranında kuruyarak kullanılabilir hale gelirler.

Giysiler ve Yapılışları

Geyik derisi bot: Geyik derisi bot yapımı için 2 adet geyik derisi, 4 adet bağırsak, dikiş seti ya da olta takımı gerekmektedir. Yapımı dikiş seti ile 12.5 saat, olta takımı ile 20 saat sürüyor. Geyik derisi botlar oyun içerisinde sizi soğuktan ve rüzgardan koruyabilecek en iyi botlardır.

Geyik derisi pantolon: Geyik derisi pantolon yapımı için 3 adet geyik derisi, 4 adet bağırsak, dikiş seti ya da çalışma tezgahı gerekmekte. Yapımı dikiş seti ile 12.5 saat, olta takımı ile 20 saat sürüyor. Geyik derisi pantolon sizi soğuktan ve rüzgardan koruyabilecek en iyi pantolondur.

Tavşan derisi eldivenler: Tavşan derisi eldiven yapımı için 4 adet tavşan derisi, 2 adet bağırsak, dikiş seti ya da olta takımına ihtiyacınız olacak. Dikiş seti ile 5, olta takımı ile yaptığınızda ise 8 saatde yapımı tamamlanıyor. Oyunda elde edebileceğiniz en iyi eldiven türüdür.

Kurt derisi mont: Kurt derisi mont yapımı için 4 adet kurt derisi, 4 adet bağırsak ve avcı bıçağına ihtiyacınız var. Yapımı 25 saat sürüyor. Oyunda elde edebileceğiniz en iyi mont olmakla birlikte kokusu ile kurtları korkutmaktadır.

Ayı derisi yatak: Ayı derisi yatak yapımı için 2 adet ayı postu, 5 adet kumaş, 6 adet bağırsak ve avcı bıçağı gerekiyor. Yapımı 50 saat sürüyor ve etrafa saldığı koku ile civardaki hayvanları ürkütebilirsiniz.

Silahlar ve Araç Gereç Yapılışları

Yay yapımı: Yay yapımı için 1 adet kurutulmuş akça ağacı kökü, 2 adet bağırsak ve avcı bıçağı gerekiyor. Yaylar tamir ve hasat edilemeyen bir alet. Her atışınızdan sonra %2 ile %3 oranında eskiyecektir. Yay ile atış yapmak istediğinizde oku gerdiğiniz zaman çıkan sesi hayvanlar duyabilir.

Küçük bıçak: Küçük bıçak yapımı için 3 adet metal parça, 1 adet kumaş ve ağır çekiç gerekiyor. Hasat edilebilir fakat tamir edilemez. Silah ya da yay gibi elinizde kullanamazsınız fakat hayvan derisi, et ve bağırsak almak için kullanılabilir. Aynı şekilde kurt veya ayı saldırısında size bonus saldırı gücü sağlar.

Küçük Balta: Küçük balta yapımı için 5 adet metal parça, 1 adet kumaş ve ağır çekiç gerekiyor. Küçük balta sadece Yalnızlık noktası (Desolation Point) haritasındaki karaya oturmuş olan geminin içinde bulunan kazanda yapılabiliyor. Ama kazanı kullanmak için öncelikle 150*C dereye kadar ısıtmanız lazım.Bunun için Haritadaki madenleri dolaşıp bolca kömür toplamalısınız. Kazanda küçük bıçak yapmanızda mümkün. Küçük balta ile sandık vb. öğeleri kırıp odun ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Hayvan saldırılarında size bonus saldırı gücü sağlayacaktır.

Tuzak yapmak: Tuzak yapmak için gereken tek şey 1 adet parçalanmış tahtadır.

Olta takımı: 1 adet ip ve 1 adet kanca ile çalışma tezgahında 10 dakika içerisinde yapılabilir.

İp: 1 adet kurutulmuş bağırsak ile çalışma tezgahından yapılır. Genellikle balıkçı kulübelerinde bulunur o yüzden craft yapmanıza pek gerek yok.

Kanca: 1 adet metal parçası ile çalışma tezgahında 20 dakikada yapılıyor. Aynı şekilde genellikle balıkçı kulübelerinde bulunur o yüzden craft yapmanıza pek gerek yok.

 

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Ünlü oyun serisi olan Battlefield’ın yeni oyunu Battlefield 1 Beta sürecinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir