Home / Diğer Konular / Tonik Nasıl Kullanılır?

Tonik Nasıl Kullanılır?

Tonik Nasıl Kullanılır?Tonik kullanımı: Günlük rutin bakımın temizlemeden sonraki adımıdır tonik uygulaması. Cilt temizlendikten sonra kalan artıkları temizler ve gözenekleri sıkılaştırarak  daha sağlıklı ve duru bir cilde kavuşmanızı sağlar. Peki bu mucizevi tonik nasıl kullanılır? Tüm detayları ve dikkat etmeniz gerekenleri cilt.net olarak sizler için yazdık. Alkol ve su ile hazırlanan tonik kimi ciltlere iyi gelirken kimilerinde ters etki yapar, bu açıdan en sağlıklı olan maden suyu ve gül suyu toniğini tercih etmektir. Cilt tipine ve ihtiyaca yönelik en uygun tarifleri Tonik nasıl yapılır? Konumuzda bulabilirsiniz.  Hangi Cilde Hangi Tonik Uygulanmalı? Tonikler farklı, farklı üretilip farklı sonuçlar sağlar. Bunlar ise; canlandırıcı, antiseptik özellikli, rahatlatıcı ve arındırıcı özelliktedir. Tonik alırken cildinizin ihtiyacına göre seçmeyi unutmayın.

  • Alkolsüz tonikler: Alkolsüz tonikler normal ve kuru ciltler için en uygun olanlarıdır. Cildinize uyguladığınız alkolsüz tonik cildinizi kurutmadan gözenekleri temizleyerek daha sıkı bir cilt sağlar.
  • Hafif alkollü tonikler: Özellikle yağlı ciltlerin tercih etmesi gereken alkollü tonikler akneye meyilli ciltlerin temizlenmesinde kullanılır. Gözenekleri rahatça açılmasını ve nefes almasını isteyen yağ ciltler hafif alkollü tonikleri tercih etmeliler.

 Kullandığınız Tonik Size Uygun mu? Cildinize uyguladığınız tonik hafif bir yanma hissi oluşturarak çok kısa bir zaman sonra yanma hissi kaybolur. Fakat uyguladığınız tonik cildinize sürdüğünüz andan itibaren yoğun bir yanma yaparak geçmiyorsa cildinize uygun bir tonik değildir en kısa zamanda toniğinizi değiştirerek uygulamaktan sakının. Tonik Ne İşe Yarar?1- Tonik Temizliği Bitirir: Yüzü temizledikten sonra ciltte hala makyaj, kir ve yağ tabakası kalır. Bazı maddeler temizleyiciler ile temizlenemezken tonik bitirici görev görerek kalan kalıntıları ciltten arındırır. Yüzü en iyi halde temizledikten sonra mutlaka tonik kullanarak cildinizi iyice arındırmalısınız. 2- Gözenekleri Sıkıştırır: Gözenekler; makyaj kalıntıları, kir ve yağdan sebep tıkanarak gözeneklerin nefes alması önlenir. Cildi temizledikten sonra uygulanan tonik ise gözeneklerin temizlenerek nefes almasını sağlar ve temizlenen gözenekler küçülür. Tonik Nasıl Kullanılır?

  • Cildinizi sabah ve akşam temizledikten sonra ufak bir pamuğa tonikten dökün.
  • Pamuğu cildi tahriş etmeden nazik hareketlerle uygulayın.
  • 2 – 3 dakika cildinizde beklettikten sonra cildi ılık su ile temizleyin.
  • Uyguladığınız pamuklu tonikte kir yoğunsa cildi yıkadıktan sonra tekrar tonikleyip yıkayın.
  • En son cildinizi düzenli kullandığınız nemlendirici ile nemlendirerek rutin bakımınızı tamamlayın.

 Sprey Tonikler Nasıl Kullanılır?Kolay kullanımı olan sprey tonikler uzmanlar tarafından çok önerilmese de uygulanabilir. Sprey tonikler pamuğa uygulanmadan direk cilde sıkılarak uygulanır bu da sadece hassas ciltlere sahip kişilerin tercih edecekleri tonik çeşididir. 

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir