Home / Android / Truecaller Nasıl Kullanılır?

Truecaller Nasıl Kullanılır?

Truecaller nedirGün geçmiyor ki telefonumuza spam mesaj; ya da aramalar gelmesin… Şarjımız az iken, önemli bir toplantıdayken, tam da dikkatimizi önemli bir işe vermişken gelen bu spam mesaj, ve aramalar canımızı oldukça sıkıyor… Ancak, istenmeyen numaralardan gelen mesaj, ve aramalar, ne bizim, ne de telefonumuzun kaderi değil… Truecaller sayesinde artık bu sorundan kurtulabilirsiniz. Peki Truecaller nedir, Truecaller nasıl kullanılır? İşte konu hakkında bilmeniz gerekenler:

Truecaller Nedir?

Truecaller, istenmeyen numaraları veritabanında biriktiren; ve kendisini kullanan kişilerin, bu aramaları istedikleri şekilde yönlendirmelerini olanaklı hale getiren bir uygulama olarak tanımlanmaktadır. Gelen arama, ya da mesajın istenmeyen numaralardan olduğunu kullanıcısına belirten Truecaller, kullanıcının bu durumu ne şekilde isterse o şekilde yönetmesini sağladığı gibi, yine kullanıcısının davranışlarına göre, veritabanına yeni istenmeyen numaralar da ekleyebilmektedir.

Truecaller Nasıl Kullanılır?

• İlk olarak akıllı telefonunuza, kullanmakta olduğunuz işletim sistemine uyumlu olan Truecaller’i yükleyin.• Yüklemiş olduğunuz uygulamayı açın; ve sonrasında, istemiş olduğu, rehberinize erişime onay verin.• Uygulamada yer alan “istenmeyen” butonuna dokunarak, ülkemizdeki istenmeyen numaraların listesine ulaşabilir, “Bir Numara Ekle” butonuna tıklayarak siz de numara, isim yazmak koşulu ile Truecaller’e istenmeyen numaralar ekleyebilirsiniz.• “İstenmeyen” kısmında yer alan, “En Çok Engellenen” butonuna dokunup, “Şimdi Güncelle” yaptığınızda, en güncel istenmeyen numaralardan gelen spam mesaj, ve çağrılardan kurtulabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir