Home / Diğer Konular / Tüm Kaslarınızı Çalıştıran Spor Egzersizleri

Tüm Kaslarınızı Çalıştıran Spor Egzersizleri

Fit kalmanın en doğal ve en gerçek yolu spor yapmaktır. Spor hocaları tarafından anlatılan birçok spor egzersizi bulunmaktadır. Ancak; yapılan tüm egzersizler aynı anda birden fazla kasınızı çalıştırmaz. Bu nedenle de daha hızlı kilo verebilmek ve fit görünüme sahip olabilmek için aynı anda çoklu kas çalışması sağlayan spor egzersizlerini yapmanız gerekiyor. Bu yazımızda sizlerle çoklu kas çalıştıran egzersizleri paylaştık.

Tüm Kaslarınızı Çalıştıran Spor Egzersizleri Hangileridir?

 

  • Squat ile Halter Kaldırmak Mükemmel Etkisi ile Dikkat Çekiyor

squatSquat ile halter kaldırarak aynı anda birden fazla kasınızı çalıştırabilirsiniz. Spora egzersizine ilk başladığınızda düşük ağırlıklara yer verin, zaman geçtikçe ağırlığı arttırın. Bu egzersiz sayesinde; kol, bacak, kalça ve son olarak da karın kasları çalışır.

Tavsiye yazı:  Squat nedir? Nasıl yapılır?

  • Bicep Curl Adımları Yağlarınızı Eritmede Etkili

bicep curlEllerinize almış olduğunuz 2 kg ağırlığındaki dambıllar eşliğinde adımlarınızı atmaya başlayın. Hareket isteğe göre; ister merdiven de; isterseniz de düz yolda yapılabilir. Bu spor egzersizi ile çalıştırılan kaslar; kol ve üst bacak kasları olmaktadır.

Tavsiye yazı:  Biceps Kaslarını Geliştirmenin Püf Noktaları

  • Yukarı Doğru V Pozisyonu Yağlı Göbeklere Elveda Dedirtiyor

V pozisyonuÖncelikle düz bir zeminde sırt üstü olacak şekilde uzanıyorsunuz. Sonrasında ellerinizin iç kısımları birbirine bakacak şekilde birleştiriyorsunuz. Ayaklarınız da paralel biçimde yukarı doğru kalkarken üst bedeninizi de yukarı kaldırıyorsunuz. Bu spor egzersizini ara vermeden yaparsanız; alt ve üst karın kaslarınızı çalıştırırsınız.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir