Home / Oyunlar / Türk Yapımı RPG Oyunu Happily Never After

Türk Yapımı RPG Oyunu Happily Never After

Bir RPG hayranı olarak bu oyunu Green Light’ta gördüğümde çok heyecanlanmıştım. RPG Maker ile yapılan oyunların nasıl olduğunu To The Moon’da görmüştük. Oynayalı neredeyse 1 yıl oldu ama ben halen onun etkisindeyim. Ancak o oyun ile bu oyun arasında dağar kadar fark var. Bu oyun J-RPG tarzında çok zevkli bir oyun olacak. Dünya tipinin Final Fantasy gibi olacağını görüyoruz. Fakat dövüş sistemi gerçek hayata taşınmış. Kombolar fragmanda görüldüğü kadarıyla oldukça iyi. Yapımcı Türkçe dil desteğinin oyun çıktıktan kısa bir süre sonra ekleneceğini belirtiyor. Oyun süresi ise bizi gerçekten heyecanlandıyor. 40 saati geçeceği söylenen oyun 140 görevden oluşuyor. Bayramdan sonra elimize bir demo geçince size daha iyi bir inceleme yazacağız. Eğer sizde bu oyuna destek olmak istiyorsanız Steam Green Light’tan oyuna destek olabilirsiniz.

Green Light Sayfasına Gidin

 

Konusu:

Melody isimli beş yaşındaki bir kız çocuğu psikiyatrik rahatsızlıklarından dolayı ağır bir ilaç tedavisi altındadır. Annesi ve babası bu durumun gidişatını değiştirmek istemezlerse de, Melody’nin beşinci yaş gününde, hayali arkadaşı yüzünden bir kavga patlak verir Melody’nin anneannesi ve dedesi küçük kızı alıp kendileri bir süre bakmak için götürmeye karar verirler. Ancak Melody annesinden ayrılmak istemediği için girdiği bir öfke krizi sonucu hayal dünyasına kaçar.

Melody’nin E isimli hayali arkadaşı, onu hayal dünyasında takip eder. Kendisi de hayali olduğu için bunu yapabilecek tek kişi odur. Daha da önemlisi E, hayal dünyasında uzun süre kalan birinin orada ölürse bir daha asla gerçekliğe dönemeyeceğini (aklını kaybedeceğini) iyi bilmektedir. Ancak bütün olanlardan E’yi sorumlu tutan Melody onunla konuşmamaktadır bile.

playground

Melody’nin hayal dünyası her ne kadar saf ve mutlu görünse de gerçek bu değildir. Bu dünyada Uyuyan Güzel 60’lı yıllarda kalmış bir hippie, Noel Baba kötü çocukları tarlasında çalıştıran bir tiran, cüceler finansal tetikçi ve Diş Perisi insanların kemiklerini çalan bir iskelet kralıdır. Ve bütün bunlar en kötüsü bile değildir.

Teknik Özellikler:

Happily Never After RPG Maker Ace’de geliştirildi. Geliştirilmesi iki sene sürdü. 150’den fazla quest ve 40 saate yakın oynanış süresi barındırmaktadır. Böylece hikayeyi değişik hikayeleri takip ederek çok fazla şekilde bitirebilirsiniz. Aynı zamanda oyun değişik bi kombat sistemine sahiptir. yakın/uzak dövüş ya da asker/büyücü tarzı bir ayrım yoktur. Görevleri takip edip öğrendiğiniz tüm dövüş stillerini aynı anda combo yaparak kullanabilirsiniz.

bar

Yapımcı hakkında:

Ezgi Çetin yaklaşık beş yıldır bitmiş ve bitmemiş projeler içerisinde çalışmış bir oyun geliştiricidir. Diğer oyunları arasında “Rainbow Rush”, “Angaralı Kıronikıls”, “Simon3D” vardır. Happily Never After onun tek başına yaptığı ilk oyundur. Oyunun yapılması iki seneden fazla sürmüştür ancak bunun temel sebebi geliştiricinin oyunu kendi finanse etmesi olmuştur. Bu iki sürecin paralel ilerlemesi oyunun çıkış tarihini geciktirmiştir. Happily Never After’den sonra gelecek oyunların çok daha hızlı olacağı öngörülmektedir. Gelecek projelerimiz arasında Happily Never After benzeri oyunlar ve tasarımı yapılmış bir mobil oyun bulunmaktadır. Bir sonraki oyuna RPG Maker’ın Mac desteğiyle birlikte çıkacak yeni sürümüyle başlanması planlanmaktadır.

 

screenshot1

 

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Brothers – A Tale of Two Sons %100 Türkçe Yama

Brothers – A Tale of Two Sons için hazırlanmış Türkçe yama dosyaları ve kurulum bilgileri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir