Home / Windows İşletim Sitemi / Windows Mobile / Türkçe konuşan Cortana hakkında bilgilendirme

Türkçe konuşan Cortana hakkında bilgilendirme

msftbuild-cortana-5736

Microsoft’un geliştirmeye devam ettiği dijital kişisel asistan Cortana’nın yetenekleri Windows 10 için yayınlanan son yapı 10565 ile genişletilerek el yazısını tanıma özelliği eklendi. Ancak, PC’de hızlı seçim için halihazırda yayınlanmış olan Windows 10 yapısı ile ilgili olarak yerli basında yanlış bir anlaşılma-bilgilendirme yaşanıyor

Gabriel Aul tarafından yayınlanan resmi blog yazısında Windows 10 PC Yapı 10565’de Rusça ve Türkçe dil paketi eksikliğinden bahsedilmiş, bu eksikliğin hafta sonunda tamamlanacağı belirtilmişti (hafta sonuna kalmadan tamamlandı, şu anda Türkçe dil paketi indirilebilir durumda).  Ancak bunu yanlış yorumlayan basın, Cortana’nın yapı 10565 ile Türkçe dil desteğini alacağı yönünde paylaşımlarda bulundu.

Türkçe Cortana, yakından takip ettiğiniz üzere UserVoice üzerinde en çok oy alan dil seçeneği idi. Ancak yakın zaman için Türkçe Cortana ile ilgili resmi bir açıklama bulunmuyor. Cortana‘ya eklenecek yeni dil desteği, kullanıcılara ulaştırılmadan önce Insider Hub (Insider Merkezi) üzerinden ve Microsoft Blog‘larından resmi olarak duyuruluyor.

Hem sevindirici hem de kısmen burukluk yaşatan bir gelişme olsa da yine de ilerleyen dönemde yayınlanacağı biliniyor. Gelişmeleri bizden takip etmeye devam edin.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Tapatalk Nedir? Nasıl Kullanılır?

 Bu uygulamayı yüklediğiniz zaman forum sitelerini hızlı bir şekilde dolaşabilir ve en az kotada düzeyine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir