Home / Android / Turkcell 3G Çalışmıyor Ne Yapabilirim ?

Turkcell 3G Çalışmıyor Ne Yapabilirim ?

Teknoloji alanında büyük bir ilerleme kaydeden 3G bugün akıllı telefonlarımızda internet dahil birçok hizmette yardımcı olmaktadır. Yine de her telefonda Turkcell 3G’nin kusursuz çalışması beklenemeyebilir. Herşeyde olduğu teknik arızalar oluşabilmektedir. Genelde bu sorunların genel kaynağı Türkcell Wap hizmetinin bırakılacağından haberdar olunmamasıdır. Bazı telefon kullanıcıları internet hizmeti için WAP hizmetini 15 Nisan 2015’te bırakan Türkcell, 3G tamamen geçtiğinde bazı kullanıcılar doğal olarak internete bağlanma konusunda sorun yaşamışlardır.Turkcell 3G çalışmıyor ne yapabilirim konusundaki çözüm basittir. Tüm iş Android telefonlara sahip kullanıcıların, ayarlar bölümünden gerekli adımları izlemesi gerekmektedir.

  • Telefonunuzu elinize alın ve ayarlar sekmesine gidin.
  • Ayarlar menüsünden Kablosuz ve Ağlar bölümünde “Mobil Ağlar” yazmaktadır. Eğer direk ilk sıralarda görmediyseniz “Diğer” butonuna bastığınızda karşınıza çıkacaktır.
  • Mobil Ağlara girdiğinizde buradan Erişim Noktası Adları başlığına tıklayın.
  • Yeni açılan bölmede “Turkcell Wap” bağlantısı işaretli ise onu “Turkcell İnternet” başlığına tıklayarak değiştirin. Böylece 3G sorununuz çözülmüş olacak ve internete rahatlıkla girebileceksiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir