Home / Donanım / (Pin – Puk )Turkcell, Turk Telekom, Vodafone Puk Kodu ile Pin Kodunu Öğrenme ve Değiştirme

(Pin – Puk )Turkcell, Turk Telekom, Vodafone Puk Kodu ile Pin Kodunu Öğrenme ve Değiştirme

Turkcell, Avea ve Vodafone hatlı Cep Telefonlarda Puk Kodu ile Pin Kodunu Öğrenme ve Değiştirme konusunda bilgi veren konudur.
Cep telefonu kullanırken herkesin başına Pin Kodunuzu 3 kere art arda yanlış girerek puk kodunu girmeniz gerekebilir. Pin kodunu tekrar belirleyebilmek için puk koduna bilmeniz lazımdır. Eğer puk kodu bilmiyorsanız cep telefonu markası fark etmeksiniz Turkcell, Avea ve Vodafone operatorlerinden puk kodunu öğretmenizi anlatacacağız. , 3 büyük operatörden puk kodunuzu nasıl öğrenebileceğinize değineceğiz. Oldukça kolay ve ücretsiz şekilde puk kodunu öğrenebilirsiniz.

Turkcell Hattınızın Puk Kodunu Öğrenmek

  • Yapmanız gereken 444 0 532 numaralı Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak, puk kodunuzu öğrenmek istediğinizi syleyiniz. Ardından sizden istenen kişisel özel bilgilerinizden sonra, PUK kodunuz size iletilecektir.
  • Bir diğer yöntem internet bağlantısı ile açtığınız internet tarayıcısından Turkcell Online İşlem Merkezi ni açınız. Bu siteden Puk kodunuzu öğrenme menüsünden, puk kodunuzu görebiliyorsunuz.
Not: Turkcell online işlem merkezine kaydınız yoksa, SIFRE yazıp 2222′ ye göndermeniz taktirde, gelen SüperŞifre’ niz ile giriş yapabilirsiniz.

Vodafone Hattınızın Puk Kodunu Öğrenmek

  • Operatörünüz Vodafone ise Cep telefonunuzdan 7000 yada 444 0 542 yi arayarak, Vodafone müşteri hizmetleri ile konuşarak, PUK Bilginizi alabilirsiniz .
  • Vodafone web sayfasından, My Vodafone sistemine giriş yaptıktan sonra, Sol menüde Abonelik İşlemleri > Pin & Puk menüsünden, puk bilginizi görebiliyorsunuz ..
My Vodafone’ a üye değilseniz, buraya tıklayarak ücretsiz üye olabilirsiniz.

Türk Telekom Hattınızın Puk Kodunu Öğrenmek

  • Türk Telekom hatlı cep telefonunuzdan 500′ ü, diğer telefonlardan 444 1 500 Numaralı Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ ni arayarak, güvenlik gereği istenen bilgileri verdikten sonra PUK kodunuzu temsilciden öğrenebilirsiniz.

Belirtmem gerekir ki; PUK Kodu sadece PIN kodunun yanlıs girildiği durumda gerekli olmayabilir. Eğer PIN kodunuzu unuttuysanız da, PUK kodu ile değiştirebilirsiniz. Yani PIN Kodunun 3 kere yanlıs girilmesi durumunda PIN kodunun kilitlenmesini beklemeden, PIN kodunuzu PUK ile istediginiz zaman değiştirebiliyorsunuz.

Bunun için Telefonunuzun arama kısmına numara olarak:

  • Pin1 Kodu Bloke Çözme : **05*Puk Kodu*yeni pin*yeni pin # Arama Tuşu
  • Pin2 Kodu Bloke Çözme : **052*Puk 2*yeni pin2*yeni pin2 # Arama Tuşu

  • Pin1 Kodu Değiştirme : **04*eski pin*yeni pin*yeni pin # Arama Tuşu
  • Pin2 Kodu Değiştirme : **042*eski pin2*yeni pin2*yeni pin2 # Arama Tuşu


Eğer hala yapamadıysanız yorum oalrak bize cep telefonu markanızı ve operatörünüzü yazarak bile iletin sorununuzu çözmenize yardımcı olalım.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır Google Play Store sayısız uygulamasıyla Android kullanıcılarına hizmet …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir