Home / Android / Türkiye’de Apple Music Nasıl Kullanılır?

Türkiye’de Apple Music Nasıl Kullanılır?

Apple Music nasıl kullanılırHer ne kadar Türkiye’de henüz kullanılıyor olmasa da Apple Music, Apple’nin güncellenerek yayınlanan iOS işletim sistemi iOS 8.4 ile kullanıcılara sunuldu… Peki Türkiye’de kullanılamıyor olması, bizlerin Apple Music’ten mahrum kalacağı anlamına mı geliyor? Bu yazımızda sizlere, Apple Music nasıl kullanılır sorusunun yanıtını vereceğiz; ve siz de Türkiye’de Apple Music kullanımı gerçekleştirebileceksiniz…

Apple Music kullanımı her ne kadar Türkiye’de gerçekleştirilemiyor olsa da, iOS 8.4 kullanıcıları normal şartlarda, Türkiye’de değil iseler Apple Music kullanabiliyorlar. Ve, Apple ID’sinde de bir bölge seçimi bulunuyor… Kısaca, siz de Apple kimliğinizi, Türkiye’nin dışında farklı bir ülkeye ayarlarsanız, Apple sizin de Apple Music kullanmanıza izin veriyor. Peki bunu nasıl yapacaksınız?

Apple ID’si için bölge değişimi yaparken ilk olarak Ayarlar’a girmelisiniz. Buradan iTunes Ve App Store’ye ulaşmalı, ve sonrasında da Apple Kimliği’ne gitmelisiniz. Burada Apple Kimliğini Göster’e tıklayarak Apple ID şifresini girin, ve sonrasında Ülke/Bölge seçeneğine gidip Ülke/Bölgeyi Değiştir’e tıklayın. Amerika Birleşik Devletleri’ni ülke tercihi olarak seçebilirsiniz. Adres kısmında ise Türkçe karakter bulunmamasına dikkat edin.

Bunun dışında Apple Music nasıl kullanılır sorusunun yanıtı için herhangi bir şey yapmanıza gerek kalmayacak; ve işletim sistemi iOS 8.4 olarak güncellenen cihazınızda Apple Music kullanımı gerçekleştirmeye başlayabileceksiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir