Home / Diğer Konular / Tuz Peelingi

Tuz Peelingi


Tuz Peelingi

Ciltteki ölü derinin temizlenmesini sağlayan peeling yöntemleri, gözeneklerin açılması ve lekelerin giderilmesi gibi etkiler göstermektedir. Tanecikli bir yapısı bulunan tuz, peeling için kullanılabilmektedir. Tuz ile peeling yöntemi yüz ve vücuda uygulanabilmektedir. Ciltte ipeksi ve yumuşak bir etki bırakan tuz peelingi sayesinde hücreler aktif olarak çalışmaya başlar. Pürüzsüz, canlı ve duru bir cilt için tuz kullanarak yapılan peeling yöntemi 2 farklı çeşitte kullanılmaktadır. 

Yüz İçin Tuz Peelingi Tarifi

  • 4 tatlı kaşığı bal
  • 6 tatlı kaşığı yoğurt
  • 6 tatlı kaşığı tuz

Tuz ve yoğurdu temiz bir kap içinde bir araya getirip karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı yüz bölgesine göz çevresi ve ağız çevresini hariç bırakarak uygulayın. Cildinizde 10 dakika beklettikten sonra ılık su yardımıyla cildinizi temizleyin. İşlemi tamamladıktan sonra cildinize bal sürüp 10 dakika bekletin. Sürenin sonunda cildinizi temizleyin ve nemlendirici kreminizi sürün. Kullanmış olduğunuz nemlendirici kremin yağsız özellikte olmasına dikkat edin. Haftada 1 kere düzenli olarak uygulayabilirsiniz. 

Vücut İçin Peeling Tarifi

  • 4 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 4 tatlı kaşığı himalaya tuzu

İşleme başlamadan önce duşa girmeli ve gözeneklerin açılmasını sağlamalısınız. Duş aldıktan sonra zeytinyağı ve tuzu karıştırıp maskeyi hazır hale getirin. Maske hazır hale geldikten sonra uzanıp karışımı vücudunuzda gerekli yerlere sürün. Ardından maske sürdüğünüz bölgeyi havluyla örtüp yarım saat bekleyin. Sürenin sonunda ılık su ile duş alıp havluyla nazik hareketler yaparak kurulanın.

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir