Home / Yazılım / Twitter Tweetlerini Kitap Formatına Dönüştürün

Twitter Tweetlerini Kitap Formatına Dönüştürün

Sosyal blogcular olarak neredeyse hepimiz twitter kullanıyoruz. Kimisi içini boşaltmak kimisi pazarlama amaçlı tercih ediyor. Açıkçası son yıllara kadar ben de pazarlama amaçlı kullanıyordum. Ancak son aylarda içimi dökme konusunda faydasını keşfettim ve şahsi tweet atmaya başladım.. Peki bunların tümünü kitap yapmak ister miydiniz?

Twitter Tweetlerini Kitap Haline Çevirin

Evet evet sevgilinize güzel bir hediye olabilir belki bu.. Hadi benden size buradan bir fikir olsun.. Bir dönem çok sevdiğim bir insana, kendisinden habersiz olarak sırf onun için yazdığım yüzlerce tweet’i kitap haline çevirmiş ve çıktı alıp kendisine hediye etmiştim.. Haliyle çok sevinmişti.. Ki sonunda hepsini yakıp yıktı ve soğuk bir kış günü ateşinde ısınıp, yakma videolarını bana hediye etti. Ama olsun.. Sizinki öyle olmaz umarım ?Neyse, bu sitenin bendeki anısını dinlediniz, şimdi gelelim uygulamaya ?

Tweetbook.in

Tweetbook.in çok güzel bir uygulama ve tüm tweet’ler ”PDF” formatlı kitap haline dönüşüyor. Uygulama çok basit. Siteyi ziyaret ettiğinizde aşağıdaki ekran sizi karşılıyor. Sign in with twitter düğmesine basıyorsunuz. Ve tabi o an twitter hesabınızın açık olduğundan emin olun. Aksi halde oturum açmanızı isteyecektir.twitter-tweetlerini-kitap-haline-cevirin-01Daha önce bu uygulamayı kullanmamış olacağınızdan ötürü, tüm mesajlarınıza erişim için izin vermeniz gerekiyor. Alttaki gibi bir ekran göreceksiniz. Uygulamaya izin ver düğmesine basmalısınız.twitter-tweetlerini-kitap-haline-cevirin-02Biraz bekledikten sonra ayarları yapacağınız sayfaya yönleneceksiniz. Ayar sayfası alttaki gibi. Dilerseniz Do you want to select a date range? seçeneğini işaretleyip alttaki tarih alanları aktif edebilirsiniz. Böylece, istediğiniz tarih aralığındaki tüm tweet mesajlarınızı kitap formatına dönüştürebilirsiniz. Ya da bir yandaki favoriler sekmesine tıklayarak aynı işlemi favori listenizdeki mesajlar için de yapabilirsiniz.twitter-tweetlerini-kitap-haline-cevirin-03Hazır mısınız? O halde Create Tweetbook düğmesine basın.. Bir müddet bekleyin, kitabınız oluşturuluyor.. Evet alttaki ekran karşınızda.. twitter-tweetlerini-kitap-haline-cevirin-04Download düğmesine basarak PDF formatlı kitabınızı indirebilirsiniz. İşte örneği altta :)twitter-tweetlerini-kitap-haline-cevirin-05Gördüğünüz üzere ilk tweet 31 Mart 2009 günü tarafımdan atılmış bu hesabıma ?

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Linux Bilgisayardan Modem IP Öğrenme

Linux işletim sistemi kurulu bilgisayarımızdan modemimizin ip adresini öğrenmemiz mümkündür. Bu işlem için Linux komut …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir