Home / Diğer Konular / Uludağ Tatil Rehberi

Uludağ Tatil Rehberi

Bursa’da bulunan bu bölge farklı yerlere ayrılmış ve en kolaydan en zora doğru birçok parkuru bulunan onlarca pisti ile toplamda yaklaşık 20 kilometre uzunluğuna sahiptir. Kışın kar kalınlığının bazı yerlerde 3 metreye kadar ulaşmıştır. Uludağ tatil rehberi sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır.Bu makalemizde, Uludağ’da yapılması gereken şeyler, Uludağ’da nereye gidilir? veya Uludağ nasıl gidilir? ve Uludağ ne zaman gidilir? tarzı sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

Uludağ Otel Fiyatları

Marmara Bölgesi’nin en fazla tercih edilen tepesi olan Uludağ, özellikle kış sezonunda her hafta sonu lüks otellerde birçok konuğu ağırlamaktadır. Genellikle cuma akşamından sonra yoğunlaşan dağ trafiği ulaşımı biraz zora sokmaktadır. Fakat zirveye varıldıktan sonra karşılaşılan güzellik herkesi büyülemektedir. Otel fiyatları hafta içi veya hafta sonu olarak değişiklik gösteriyor.Hafta sonları diğer günlere nazaran biraz daha fazla olmaktadır. Özel günlerde ise otel fiyatlarının bir hayli artış göstermesine rağmen yer bulmak neredeyse imkânsız hale gelmektedir. Bu sebeple haftalar öncesinden rezervasyon yapılması gerekiyor. Uludağ otel fiyatlarının uygun olacağı hafta içi ise sessiz sakin bir kayak tatili için daha avantajlı hale bürünüyor. Bunun nedeni ise daha az kişinin konaklamasıdır.Hafta içi veya hafta sonu konaklamalarında otel fiyatlarını inceleyerek yerinizi önceden ayırtmalısınız. Dilediğiniz gibi keyifli bir kış tatili yaşamış olun. Seyahatleri taçlandırıp renklendiren unsurlardan biri ise yemek çeşitleridir. Ülkemizin en çok tercih edilen kayak merkezidir Uludağ. Yılın 4 mevsimi kış sporları yapmaya olanak bulduğumuz Uludağ, birbirinden farklı doğa sporuna ve aktivite için gezginlerin ilk adreslerinden biri.

Uludağ’da Yapılması Gereken Aktiviteler

Kış sporları ile akla gelen ilk duraklarından biri olan Uludağ’da yılın dört beş ayı kayak yapabilme imkânını sunmaktadır. Uludağ’da Yapılması Gereken Aktiviteler oldukça fazladır. Bunun yanı sıra snowboard, kızakla kayarak tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.Kar motoru, ATV ve palet gibi kar araçlarıyla gezinti yapıp, Uludağ’ın eşsiz doğa güzelliklerini keşfetmenin tadına varabilirsiniz. Teleferik ve telesiyej ile dağ tırmanışı ve Uludağ’a kuş bakışı bakabilirsiniz. Kayak sonrası sucuk ekmek ile karnınızı doyurabilirsiniz.Akşam olduğunda zaman otellerin yakınında yakılan ateş etrafında arkadaşlarınız ile birlikte eğlenebilir, çalan müzikler eşliğinde dans edip keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir