Home / Donanım / Usb|Flash Bellek ile Format Nasıl Atılır?

Usb|Flash Bellek ile Format Nasıl Atılır?

Bu yazımızda Usb flash bellek üzerinden bilgisayara format nasıl atılır onu öğreneceğiz. Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor ki usb ile atılan format, standart olarak cd yada dvd üzerinden atılan formattan çok daha hızlı. Bu yüzden bilgisayarlarınızı bu şekilde formatlamanızı tavsiye ederim.

Evet hemen başlayalım ;

Öncelikle format esnasında kullanacağınız Usb belleğinizi biçimlendirdikten sonra “Windows Usb Dvd Tool” aracını buradan indiriyoruz.

1) İlk olarak programımızı başlatıyoruz ve aşağıdaki resimdeki gibi BROWSE ye tıklıyoruz ve yazdıracağımız İSO dosyasını seçiyoruz. Daha sonra NEXT  diyerek devam ediyoruz.

2) Şimdi USB DEVİCE butonuna tıklıyoruz.

3) Ve son aşamaya geldik. Burada ilk olarak sol taraftan Formatı yazdıracağımız USB Belleği seçiyoruz ve BEGİN COPYİNG butonuna tıklıyoruz.

4) Eğer USB Bellek boş ise yazdırma işlemi başlayacaktır. Fakat USB Bellek içerisinde dosya varken şöyle bir uyarı verecektir. Bu uyarıda da USB ‘ye formatı yazdırmadan önce Biçimlendirmem gerekiyor biçimlendireyim mi diye soruyor. Erase USB Device diyerek formatlayarak işleme devam ediyoruz.

Bütün işlemler bu kadar ve format işlemi başladı.

Aşağı yukarı 10-15 dakika arasında yazdırma işlemi bitecektir.

Saygılarımla…

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır Google Play Store sayısız uygulamasıyla Android kullanıcılarına hizmet …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir