Home / Diğer Konular / Video ve Müziklerin Dosya Formatını Değiştirme

Video ve Müziklerin Dosya Formatını Değiştirme

Codec hatası gibi nedenlerden dolayı kullanıcılar varolan video ve müziklerin formatını değiştirmeye ihtiyaç duymaktadırlar.

video ve müziklerin uzantıları kimi zaman kullanıcılara zor anlar yaşatabiliyor. Özellikle codec hatası alınan durumlarda bu daha da can sıkıcı olabiliyor. Bu sıkıntıdan kurtulmak aslında 1 tıklama kadar basit bir çözümü var.

  • Mp4 uzantısını mp3 e
  • ogg yi flv ye
  • flv yi mp4
  • gibi pek çok uzantıyı …

saniyeer içinde çevirmek mümkün. Bu işlemi yaparken dosya formatı saniyeler içinde değiştiği için fazla beklemiyorsunuz. Elbette bu çeviri işlemi üzerinde çalışılan bilgisayarın performasına bağlı uzalabilir ve kısalabilir. Daha güçlü bir bilgisayarda saniyeler sürebilir.

Format Factory Programı Kurulumu ve Kullanımı

Öncelikle buradan programı indiriyorum.Program Windows işletim sistemi üzerinde çalışmakta ve ücretsizdir. Bu yazı yazıldığı sırada programın v3.3.5 sürümü mevcut idi. Bu sürüm Windows 8, Windows 7, Windows Vista ve Windows Xp için uyumludur. Güvenle indirebilirsiniz.

Sıkıştırılmış dosyayı WinRar gibi bir programla açıyoruz.I Agree (Kabul ediyorum) – İleri (Next) İleri (Next) ilerliyoruz.

Set and keep ask my default search provider ve altında işaretleri seçerseniz Ask.com uzantısı ve varsayılan arama motoru değiştir. İstemez iseniz başlarında ki tikleri kaldırınız.

programı bilgisayarınıza kuruyorsunuz. Kurulum tamamlandıktan sonra bilgisayarınızın masaüstünde programın kısayolunun simgesi oluşacaktır. Kısayola tıkladıktan sonra sol taraftan çevirmek istediğiniz, müzik veya video formatını seçiyoruz. Açılan yeni pencerede Tüm dosyalar alanına tıklayarak uzantısını değiştirmek istediğiniz dosyaları seçiniz.

format_factory_kullanimi_fahocu.com_

Bu işlemlerin ardından üst tarafta bulunan Başla butonuna tıklayınız ve saniyeler içinde işlem tamamdır

 

 

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir