Home / Android / Videolar kaydetmek için Oyun Çubuğu özelliğini kullanın!

Videolar kaydetmek için Oyun Çubuğu özelliğini kullanın!

windows-10-logo_TBYouTube üzerinden saatlerce başkalarının paylaştığı oyun videolarını izliyor musunuz? Peki siz neden oyun videosu kaydetmiyorsunuz? Oyun Çubuğu ile mümkün!Bilgisayarınıza neden ayrı bir program yükleyesiniz ki? İhtiyacınız yok. Bir uygulama olsun veya bir oyun olsun, ekranın videosunu kaydedebilirsiniz. Oyun Çubuğu’nu etkinleştirebilmek için klavyenizden “Windows logosu + G” tuşuna basmanız yeterlidir. Açılan çubukta kırmızı renkteki şekle tıklayarak kayıt işlemine başlayabilir ve “Windows logosu + G” tuşuna bastığınızda ise kayıt işlemini durdurabilirsiniz. Windows10_Oyun_ÇubuğuOyun Çubuğu ile ilgili bazı kısayol tuşları mevcut. Bu kısayol tuşları aşağıda yer almaktadır.

  • Windows logo tuşu + G: Oyun çubuğunu açma
  • Windows logo tuşu + Alt + G: Son 30 saniyeyi (Oyun çubuğu > Ayarlar’dan kaydedilen süreyi değiştirebilirsiniz) kaydetme
  • Windows logo tuşu + Alt + R: Kaydetmeyi başlatma/durdurma
  • Windows logo tuşu + Alt + Print Screen: Oyunun ekran görüntüsü alma
  • Windows logo tuşu + Alt + T: Kayıt zamanlayıcı gösterme/gizleme
  • Aynı zamanda kendi kısayollarınızı ekleme seçeneğiniz de var. Bunu yapmak için, Xbox uygulamasını açın ve Ayarlar > Game DVR > Klavye kısayolları’na gidin.

Önemli: Oyun Çubuğu tüm Windows 10 bilgisayarlarda mevcuttur. Ancak, oyunları kaydetmek için aşağıdaki ekran kartlarından birine ihtiyacınız vardır:AMD: AMD Radeon™ HD 7000 serisi, HD 7000M serisi, HD 8000 serisi, HD 8000M serisi, R9 serisi ve R7 serisi.NVIDIA: GeForce 600 serisi veya sonrası, GeForce 800M serisi veya sonrası, Quadro Kxxx serisi veya sonrası.Intel: Intel HD graphics 4000 veya sonrası, Intel Iris Graphics 5100 veya sonrası.Bilgisayarınızdaki ekran kartını görmek için, görev çubuğundaki arama kutusuna gidin ve “Aygıt Yöneticisi”ni aratın. Aygıt Yöneticisi’nde, Görüntü bağdaştırıcıları’nı genişletin.Bunlardan birine sahip değilseniz Oyun Çubuğu’nda kırmızı renkli şekil aktif olmayacak ve oyun videoları kaydedemeyeceksiniz. Bunun yanı sıra bu özelliğin çalışmayacağını belirten aşağıdaki mesajlardan birini görürsünüz:

  • Üzgünüz, bu bilgisayar klip kaydetmek için donanım gereksinimlerini karşılamıyor. Daha fazla bilgi için, Oyun çubuğu ayarlarına gidin.
  • Üzgünüz, bu bilgisayar klip kaydetmek için donanım gereksinimlerini karşılamıyor. Daha fazla bilgi.

Bu hata mesajlarından birini görmeniz, ekran kartınızı yükseltmeniz gerektiği anlamına gelir.Oyun Çubuğu’nu kullanarak oyun videoları kaydediyor musunuz?

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir