Home / Diğer Konular / Vücut Tiplerine Uygun Spor Egzersizleri

Vücut Tiplerine Uygun Spor Egzersizleri

Bayanların hepsinin vücut tipleri aynı değildir. Bazı bayanların kalça ve basen bölgesinde fazlalıklar varken; bazı bayanların göbek bölgesinde yer alan fazlalıklar haddinden yüksektir. Dolayısı ile de spor egzersizleri yaparken sahip olunan vücut tiplerine göre hareketler yapılması gerekiyor. Aksi takdirde doğru bir egzersiz yapmamış olursunuz.

Vücut Tiplerine Uygun Spor Egzersizleri Hangileridir?

vücut tipi 

  • Elma Vücut Tipi için Spor Egzersizleri

Elma vücutElma vücut tipine sahip olan bayanlarda göbek bölgesindeki yağ oranının vücudun diğer bölgelerine nazaran daha fazla olduğu gözlenir. Bu vücuda sahip olan bayanlar yürüyüş, koşu, spor bantları ve squat yaparak karın ve göbek bölgesinde biriken yağları atabilirler.

Tavsiye yazı:  Squat nedir? Nasıl yapılır?

  • Armut Vücut Tipi için Spor Egzersizleri

armut vücutArmut vücut tipine sahip olan bayanlarda baldırların ve kalçanın daha şişkin duruşu dikkat çeker. Dolayısı ile de armut tipi vücuda sahip bir bayansanız; çapraz mekik hareketleri yapmalı, böylece kalça, basen ve baldır yağlarını kolayca eritmeye yardımcı olursunuz. En çok gözlenen 2. Vücut tipidir.

  • Üçgen Vücut Tipi için Spor Egzersizleri

Üçgen vücut demek; vücudun omuz bölgeleri ile üst bedeninin tamamının alt bedene kıyaslandığı zaman daha geniş olduğu gözlenir. Eğer sizin de üçgen tipi bir vücudunuz varsa; Lunge ve squat egzersizleri yaparak vücut tipinizin getirdiği sorunları kolay bir şekilde ortadan kaldırabilirsiniz. Arama Terimleri:

    elma göbek

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir