Home / Android / Whatsapp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır ?

Whatsapp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır ?

Whatsapp, android cihazlarda yaygın bir şekilde kullanılmasından bu yana oldukça büyüdü ve şuan dünya genelinde milyonlarca kişi akıllı telefonlarında kullanıyor. Oldukça kullanışlı olan bu uygulamayı sadece mobil cihazlarımızda kullanıyor olmak gerçekten üzücü bir durum. Özellikle bilgisayarda iken Whatsapp görüşmelerimizi takip etmek için sürekli telefona bakmak uğraş gerektiren bir durum haline geliyor. Ayrıca telefonumuzun klavesinden hızlı yazmakta ayrı bir problem. Bu gibi durumlardan dolayı Whatsapp bilgisayar üzerinden kullanılabilir mi sorusu ortaya çıkıyor.

Geçtiğimiz günlerde bilgidiğiniz gibi bilgisayarlarımızda sıklıkla iletişim amaçlı kullandığımız Windows Live Messenger yerini Skype’ye bırakmıştı. Bir çok msn kullanıcısı Skype kullanımına bir türlü alışamadığından dolayı diğer anlık mesajlaşma sistemlerine yönelmeye başlamıştı. Piyasadaki bu boşluğu ise iyi bir şekilde değerlendirebilecek olan Whatsapp’ın şuan hala herhangi bir çalışma yapmaması da oldukça ilginç bir durum. Fakat, bazı yöntemler ile Whatsapp uygulamasını bilgisayarlarımızda rahatlıkla kullanabiliriz. Bu konuda sizlere adım adım detaylı olarak bilgi vereceğiz.

Bluestack isimli programı bilgisayarınıza indirdikten sonra programı çalıştırın ve kurun. Programı çalıştırdıktan sonra Messaging başlığına tıklayın. Daha sonra alt tarafta yer alan anlık mesajlaşma uygulamaları listesi yer alacak, bu listeden Whatsapp, android cihazlarda yaygın bir şekilde kullanılmasından bu yana oldukça büyüdü ve şuan dünya genelinde milyonlarca kişi akıllı telefonlarında kullanıyor. Oldukça kullanışlı olan bu uygulamayı sadece mobil cihazlarımızda kullanıyor olmak gerçekten üzücü bir durum. Özellikle bilgisayarda iken Whatsapp görüşmelerimizi takip etmek için sürekli telefona bakmak uğraş gerektiren bir durum haline geliyor. Ayrıca telefonumuzun klavesinden hızlı yazmakta ayrı bir problem. Bu gibi durumlardan dolayı Whatsapp bilgisayar üzerinden kullanılabilir mi sorusu ortaya çıkıyor.

Whatsapp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır ?

Geçtiğimiz günlerde bildiğiniz gibi bilgisayarlarımızda sıklıkla iletişim amaçlı kullandığımız Windows Live Messenger yerini Skype’ye bırakmıştı. Bir çok msn kullanıcısı Skype kullanımına bir türlü alışamadığından dolayı diğer anlık mesajlaşma sistemlerine yönelmeye başlamıştı. Piyasadaki bu boşluğu ise iyi bir şekilde değerlendirebilecek olan Whatsapp’ın şuan hala herhangi bir çalışma yapmaması da oldukça ilginç bir durum. Fakat, bazı yöntemler ile Whatsapp uygulamasını bilgisayarlarımızda rahatlıkla kullanabiliriz. Bu konuda sizlere adım adım detaylı olarak bilgi vereceğiz.

Whatsapp uygulamasını seçin. Şimdi ise Whatsapp uygulamasını nereden indireceğinize dair uygulama marketleri listelenecek.

Bu listenin sol tarafında yer alan Whatsapp bölümüne tıklayarak, Whatsapp uygulamasını indirin. Uygulamayı indirilecek ve kurulacak, programı açmak için şu adımları takip edebilirsiniz ;

Menünün üst kısmında yer alan My Apps başlığına yıklarak, yüklü olan uygulamaları görüntüleyebilirsiniz. Bu bölümden Whatsapp’a tıklayın, karşınıza yapılandırma bölümü gelecektir.

Karşımıza çıkan ekranda telefon numaramızı girebileceğimiz bir sistem çıkacak, numaramızı girdikten sonra telefonumuza gelen onay kodunuda sisteme girin ve aktif bir şekilde Whatsapp uygulamasını bilgisayarınızdan kullanın.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir