Home / Mac İşletim Sistemi / WhatsApp iPhone Uygulamasında Sesli Mesaj Özelliği Nasıl Kullanılır?

WhatsApp iPhone Uygulamasında Sesli Mesaj Özelliği Nasıl Kullanılır?

WhatsApp iPhone uygulamasında sesli mesaj özelliğini kullanarak kendi sesinizden mesajlar gönderebilirsiniz.WhatsApp uygulamasına sesli mesajlaşma özelliği henüz geldi. iPhone cihazınızda bu özelliği nasıl kullanacağınıza yönelik her türlü sorunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.WhatsApp iPhone uygulamasında sesli mesajlaşma, hem kişi hem de grup sohbetlerinde kullanılabilmektedir. Böylece karşı taraftaki kullanıcılara aktarmak istediğiniz her şeyi kısa sürede ve kendi sesinizle ulaştırabilirsiniz. WhatsApp uygulamasında sesli mesajlar otomatik olarak indirilmektedir. 

Peki, WhatsApp iPhone uygulamasında sesli mesajı nasıl göndereceksiniz?

WhatsApp iPhone uygulamasında sesli mesaj göndermek oldukça kolaydır. iPhone cihazınızda uygulama ekranının hemen sağında bir mikrofon simgesi bulunmaktadır. Bu mikrofon simgesini mesaj yazarken kullandığınız gönder butonuna benzetebilirsiniz. Mesajınızı kaydetmek için bu mikrofon butonuna basılı tutun ve mesajınızı bitirmeden parmağınızı kaldırmayın. Sesli mesajınızı tamamladıktan sonra parmağınızı kaldırdığınızda mesajınız karşı tarafa iletilmiş olacaktır. Eğer mesajınızı kaydettikten sonra göndermeden silmek isterseniz, çarpı simgesine basarak mesajı silebilirsiniz.whatsapp iphone sesli mesaj 1 

Peki, WhatsApp iPhone uygulamasında gelen sesli mesajları nasıl dinleyeceksiniz?

WhatsApp iPhone uygulamasında bir sesli mesaj aldığınızda onu hem kulak mikrofonundan hem de telefonunuzun hoparlöründen dinlemeniz mümkündür. Bunun için gelen sesli mesajda oynat tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Uygulamada dinlediğiniz sesli mesajın yanındaki mikrofon simgesi mavi, dinlemediğiniz sesli mesajların yanındaki mikrofon simgesi yeşil görünür.whatsapp iphone sesli mesaj 2WhatsApp iPhone uygulamasının sesli mesaj özelliği hakkında düşüncelerinizi yorum bölümünde aktarabilir, sitemizde görmek istediğiniz diğer nasıl yapılır başlıklı yazı konularını belirtebilirsiniz.

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

iPhone ve iPad için Türk Yapımı I’m Jack Oyunu

Merhaba, Bugün de sizlere bir Türk firması olan UGR Teknoloji’nin geliştirdiği iOS Oyunu I’m Jack ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir