Home / Android / WhatsApp Profil Ayarları Nasıl Yapılır?

WhatsApp Profil Ayarları Nasıl Yapılır?

WhatsApp profil ayarlarıBu yazımızda sizlere, mobil iletişimde çok sayıda kişi tarafından, gerek sesli, gerek yazılı konuşma için tercih edilen WhatsApp profil ayarları ile ilgili bilgilerden söz edeceğiz. WhatsApp profil resmi değiştirme, WhatsApp ismi değiştirme, WhatsApp durum değiştirme ile ilgili merak ettiğiniz pek çok detayı, yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabileceksiniz. Dilerseniz zaman kaybetmeden WhatsApp profil ayarlarını sizlere aktarmaya başlayalım…

WhatsApp Profil Resmi Değiştirme

Bunun için ilk olarak WhatsApp’ı açın. Sonrasında, ekranın en üst sağ kısmında, üst üste noktalar göreceksiniz… Daha Fazla anlamına gelen bu noktaların üzerine tıkladığınızda karşınıza bir açılır menü gelecek. Burada Ayarlar’ı seçmelisiniz. Sonrasında ise Profil’e ulaşmalısınız. Karşınıza profil fotoğrafınız çıkacaktır. Sağ alt kısmında yer alan Kalem işaretine dokunun.

Karşınıza şu alternatifler gelecektir:-Fotoğraf Çek-Albümlerden Seç-Bulunan Resmi KaldırBunlardan istediğiniz birini kullanarak, insanların sizi nasıl görmelerini istediğinize karar verebilirsiniz.

WhatsApp İsmi Değiştirme

Bunun için yine WhatsApp’ı açmalı, ve sağda, en üstte bulunan üst üste noktalara tıklamalı; Ayarlar, buradan da Profil’e ulaşmalısınız. Ancak bu sefer, Profil resminin sağ alt köşesinde yer alan Kalem işaretine değil, bunun altında yer alan, kayıtlı kişilerinizin de görebileceğinin belirtiliyor olduğu İsim yanındaki Kalem işaretine dokunmalısınız.

Sonrasında karşınıza çıkacak olan metin kutucuğuna, insanların, görmesini istediği isminizi yazabilirsiniz.

WhatsApp Durum Değiştirme

WhatsApp’ı açmalı; ve ekranın sağ üstünde yer alan üst üste üç noktaya tıklamalısınız. Bu noktada ulaşmanız gereken Durum’dur. Durum sayfası aöıldığında, Kalem işaretine tıklayabilir; ve en çok 139 karakter olacak olan, insanların görmesini istediğiniz durumunuzu buraya yazabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir