Home / Android / WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Android tablete WhatsApp nasıl yüklenirDünya genelinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma ve görüntülü konuşma uygulaması olan whatsapp, geçtiğimiz günlerde web üzerinden kullanılabilecek bir sürümünü yayınlamıştı. WhatsApp Web olarak isimlendirilen bu sürüm sayesinde mobil cihazlar için kullanılan tüm özellikleri bilgisayardan da kullanabilirsiniz.

WhatsApp Web kullanımı 2015 Ocak ayından itibaren gittikçe yaygınlaşmaya başlamıştı. Anlık mesajlaşma ve konuşma için kullanılan en popüler uygulamalardan birisi olarak zaten çok sevilen WhatsApp, web üzerinden de kullanılmaya başlandıktan sonra hızla büyümeye devam etti. Android, Windows Phone, Symbian S serisi ve BlackBerry cihazları ile uyumlu olan whatsapp web son olarak iPhone kullanıcıları için de yayınlandıktan sonra artık tüm cihazlar için kullanılmaya başlandı. Oldukça popüler bir hale gelen WhatsApp Web Nasıl Kullanılır biraz da ondan bahsedelim.

WhatsApp Web kullanımı için ilk ve en önemli şart uyumlu bir cihaz ile bilgisayarda Google chrome tarayıcısının olmasıdır. Uyumlu telefondan kullanılan bir whatsapp’ı Google chrome tarayıcısı üzerinden ilişkilendirerek web sürümünü kullanmaya başlayabiliriz. Ayrıca hem cihazdaki whatsapp sürümünün hem de bilgisayardaki Google chrome sürümünün en güncel sürümler olması gerekmektedir. Tüm bu ön koşulların gerçekleştirilmesinin ardından Google chrome üzerinden whatsapp web bağlantısı açılır. Whatsapp web sayfası üzerinde yer alan kare kodu telefonunuzdaki whatsapp uygulamasından okutarak bağlantıyı gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için whatsapp uygulamasını çalıştırın ve seçeneklerden whatsapp web yazan yere dokunun. Daha sonra telefonunuzun arka kamerası açılacaktır. Buradan ortadaki kare alanı bilgisayarınızda yer alan kare koda göre ayarlayarak okumasını sağlayın. Okuma işleminin ardından whatsapp web üzerinden artık anlık mesajlaşma ve görüşme özelliklerini kullanabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir