Home / Android / WhatsApp Yedekleme

WhatsApp Yedekleme

WhatsApp yedeklemeGünümüzde en çok kullanılan anlık görüntülü ve yazılı görüşme uygulamalarının başında şüphesiz WhatsApp gelir. WhatsApp gelişmiş sohbet, görüntülü konuşma, grup özelliği, medya paylaşma ve konum gönderme gibi özellikleri sayesinde birçok kullanıcı tarafından büyük bir beğeni ile kullanılmaktadır. Hatta birçok iş yerinde çalışanlar arasında grup oluşturularak iş ile ilgili paylaşımlar da hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Verilerin yedeklenmesi ve sonra tekrardan yüklenebilmesi de en can alıcı özelliklerinden birisi olmaktadır. Bu özelliğin önemine binaen biz de bu yazımızda WhatsApp yedekleme nasıl yapılır ve WhatsApp yedekleri geri yükleme nasıl yapılır konularından bahsedeceğiz.

İlk olarak WhatsApp yedekleme nasıl yapılır ondan bahsedelim. Bir nevi arşivleme olarak da kullanılan bu özellik için kullanıcıların herhangi bir işlem yapmasına gerek yok. Uygulama her sabah otomatik olarak tüm sohbetleri yedekler. Yedekleme saati ülkemizdeki kullanıcılar için sabaha karşı saat 04:00 ‘tür. Bu saatte yedekleme alınarak telefondaki WhatsApp klasörüne atılır. İsterseniz yedeklemeyi Google Drive’a da yapabilirsiniz.

Gelelim WhatsApp yedekleri geri yükleme işinin nasıl yapılacağına. WhatsApp geri yükleme için 2 farklı yol seçilebilir. Bunlardan birincisi en son alınan yedeği geri yüklemektir. Diğeri ise daha eski bir yedeği geri yüklemektir. En son alınan yedeği geri yüklemek için WhatsApp’ın silinip yeniden yüklenmesi gerekir. Yükleme esnasında en son yedeklerin yüklenip yüklenmeyeceğini seçebileceğiniz bir ekran gelir. Buradan yükleme yapabilirsiniz. Eski yedekleri geri yüklemek için ise aşağıdaki adımları yapın:

* WhatsApp’ı silin.* Cihazınızdaki yedeklerden hangisini yüklemek istiyorsanız onun içerisindeki msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt8 isimli dosyanın adını değiştirerek msgstore.db.crypt8 yapın.* WhatsApp’ı yeniden yükleyin.* Yüklerken size sorulan soruyu Geri Yükle’yi seçerek cevaplandırın.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir