Home / Android / WhatsApp’ın Bu Özelliklerini Biliyor Muydunuz?

WhatsApp’ın Bu Özelliklerini Biliyor Muydunuz?

WhatsApp’ın bir süre önce bizimle buluşturduğu yazı yazarken kullanabileceğiniz iki özellik var. Ancak çoğu arkadaşımız bu özelliklerden bi haber. Peki bu özellikler ne?Sohbet ekranınızda yazı yazarken yazmış olduğunuz yazılara dikkat çekmek için kalın ve italik yazı seçeneklerini kullanabilirsiniz. Yıllardır Office programlarını kullanıyorsanız herhangi bir Office programında kalın ve italik yazı seçenekleri programın araç çubuğundaki Yazı Tipi bölümünde yer almaktadır. Peki WhatsApp’ta bu seçenekler nerede?WhatsApp’ta menüde dokunup yazi tipi ayarlarını değiştirebileceğiniz seçenekler bulunmamakta. Kalın yazı yazmak için metninizi * * (yıldız, çarpı) işaretleri arasında, italik yazı yazmak için metninizi _ _ (alt çizgi) işaretleri arasında yazmanız gerekmektedir. Yani:

  • Kalın yazı yazmak istiyorsanız *metin*
  • İtalik yazı yazmak istiyorsanız _metin_

Yazmış olduğunuz kalın veya italik metin, gönderdiğiniz kişide de aynı şekilde kalın veya italik olarak gözükecektir.Peki yazdığınız metin nasıl gözüküyor? Aşağıda sizin için hazırladığımız bir ekran görüntüsü mevcut. Bu ekran görüntüsü bilgilendirici olacaktır.WhatsApp Kalın ve İtalikWhatsApp’ın bizimle buluşturmuş olduğu kalın ve italik yazı özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir