Home / Diğer Konular / Whatsapp’ta spam olarak bildir nedir

Whatsapp’ta spam olarak bildir nedir

Whatsapp’ta spam olarak bildir, tanımadığınız bir numaradan mesaj aldığınız zaman uygulama tarafından sunulan bir opsiyondur. Aldığınız mesaj istenmeyen bir mesajsa spam bildirme veya göndericiyi engelleme seçeneğiniz vardır. Whatsapp, uygulama aracılığıyla yapılan spam ve sahtekarlıkları azaltmak amacıyla bu spam bildirilerine oldukça özen göstermektedir. Kullanıcıların güvenle iletişim kurabilmesi için spam konusunda ciddi yaptırımlar yapılmaktadır.

Dikkat edilmesi gerekenler

Telefon numaranıza sahip olan herhangi bir kişi, SMS ve aramalarda olduğu gibi Whatsapp’ta da sizinle iletişime geçebilir. Bu sebeple kullanıcılar tarafından yapılan spam bildirileri oldukça önemlidir. Eğer bir kullanıcı tanımadığı birden çok kişiye mesa gönderiyor ve bu kullanıcıları rahatsız ediyorsa , hesabı geçiçi olarak veya tamamen kapatılabilir.  Spam ve sahtekarlık amaçlı mesajlar telefonunuzda kayıtlı olan veya telefonunuzda kayıtlı olmayan birinden gelebilir. Bu tip mesajlar yanlış bilgiler yayar ve sizi kandırıp belirli bir şekilde hareket etmenizi ister. Eğer bir mesaj şüpheli görünüyorsa veya gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa üzerine dokunmayın, paylaşmayın veya iletmeyin.

Sahtekarlıklara dikkat

Eğer bilinmeyen bir numaradan bir mesaj alıyorsanız, bu numarayı direkt uygulamanın içerisinden WhatsApp’a spam olarak bildirin. Eğer kişilerinizden spam mesajı alıyorsanız bu mesajı silin ve içindeki herhangi bir bağlantıya dokunmayın veya kişisel bilgilerinizi vermeyin. Tüm kullanıcılar “Spam olarak bildir” seçeneğini aktif ve doğru bir şekilde kullanırsa, uygulama aracılığıyla yapılan sahtekarlıklar ve rahatsız edici mesajlar tamamen ortadan kalacaktır. Bu sebeple sizi rahatsız eden mesajları mutlaka bildirin. Whatsapp hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler için sitemizde arama yaparak, ilgili makalelere ulaşabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Interrail Nedir, Nasıl Yapılır

İntterrail Avrupa üzerinde seyahat edebileceğiniz bir tren yolculuğudur. Bu uygulama ile treninize atlayabilir ve Avrupa’yı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir