Home / Android / Wifi Ağınızdaki Engelleri Kaldırın

Wifi Ağınızdaki Engelleri Kaldırın

Bağlı olduğunuz kablosuz internet bağlantısının bazen olağan dışı kesintiye uğradığına şahit olmuşsunuzdur. Bu sorunu nasıl çözebileceğinizi biliyor muydunuz?Evinizde veya işyerinizde kullandığınız wifi ağınızda daha önce bağlantı problemleri yaşadığınız olmuştur. Eğer modeminizde bir sorun yoksa buna başka bir kullanıcı tarafından kullanılan zararlı bir program neden oluyor olabilir. Bu programlar günümüzde oldukça yaygınlaştı. Android konusunda bilgi düzeyiniz ne olursa olsun “root erişimi” isteyen bir uygulama ile bağlı olduğunuz wifi ağındaki diğer cihazların internet bağlantısını kolayca kesebilirsiniz. Eğer modem size aitse bunda herhangi bir sakınca bulunmuyor. Ancak wifi ağı bulunan herhangi bir kafe veya restoranda bu tür uygulamaları kullanmak doğru bir davranış değildir. Ne yazık ki bu işlemi yapan birçok kullanıcı bulunuyor. Daha önce böyle bir duruma denk gelmemiş olabilirsiniz. Ancak internette önemli bir işiniz olduğunda bu gibi sorunlarınlarla karşılaşma ihtimaliniz her geçen gün daha da artıyor.Peki wifi bağlantınızı engelleyenlerle nasıl başa çıkacaksınız? Bu gibi zararlı uygulamalar telefonunuzun veya bilgisayarınızın MAC adresini engelleyerek çalışır. Cihazınızın MAC adresinizi değiştirdiğinizde ise uygulama yeniden tarama işlemi yapana kadar sorun geçmiş olur. O zaman bu işlemi otomatik olarak yapan bir uygulama olması gerekiyor değil mi? Pry-Fi isimli uygulama ise tam olarak ihtiyacımız olan cinsten. Belirlediğiniz süre içerisinde MAC adresinizi otomatik olarak defalarca değiştiren uygulama bu tür zararlı uygulamaların MAC adresi tarama sürelerinin önüne geçip cihazınızın yakalanmamasını sağlıyor. Tahmin ettiğiniz gibi root erişimi gerektiren uygulama sadece Android işletim sistemi yüklü ve rootlu bir cihazda çalışabiliyor.UYARI: Bu uygulama cihazınızda bazı yazılımsal hatalara neden olabilir. Uygulamayı kullanırken tüm sorumluluğun sizde olduğunu unutmayın.

Şimdi biraz da bu uygulamayı nasıl kullanabileceğinizden bahsedelim.

İşlemlere başlamak için öncelikle herhangi bir wifi ağı ile bağlantı kurun. Pry-Fi uygulamasını açtığınızda uygulama root erişim izni istecektir. “Seçimimi hatırla” kutucuğunu işaretleyip gerekli izini verin.Pry fi root izniİzni verdikten sonra uygulama görseldeki gibi bir uyarı verebilir. Bu uyarıyı neden verdiğine de açıklık getirelim. Cihazınızı root ettiğinizde genellikle SuperSu isimli bir root erişimi kontrol uygulaması yüklenir. Ancak bazı özelleştirilmiş romlarda (CyanogenMod, Miui) ise bu uygulamanın yerini bir sistem uygulaması veya aynı işlevi gören bir pencere alabilir. Pry-Fi uygulamasını sorunsuz olarak kullanabilmeniz içinse SuperSu uygulamasını kullanmanız gerekmektedir.Pry fi supersu uyarısı SuperSu uygulamasını Google Play Store üzerinden indirip yükleyebilirsiniz. SuperSUDownloadQR-CodeSuperSUDeveloper: ChainfirePrice: Free Daha sonra gelen ekranda üst bölümde yer alan “KAPALI” butonuna dokunup “AÇIK” durumuna getirin.pry fi mac spoof açık“MAC status” başlığı altında cihazınızın orijinal ve şimdiki MAC adresini göreceksiniz. “Wanted” ise değiştirmek istediğiniz mac adresini gösterecektir.pry fi mac spoof 2Uygulamanın otomatik olarak MAC adresinizi değişyirmesi için “Go to war!” butonuna dokunun.pry fi go to war 1 Açılan pencereden uygulamanın ne kadar süre çalışmasını istiyorsanız seçim yapın.Pry fi çalışma süresiBu süre boyunca mac adresinizdeki değişimi “MAC status” başlığından kontrol edebilirsiniz. [root] Pry-FiDownloadQR-Code[root] Pry-FiDeveloper: ChainfirePrice: Free* Wifi ağınızdaki internet erişimini engelleyen zararlı yazılımlarla nasıl başa çıkabileceğinizi anlattık. Bu uygulamayı kullanıyor musunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir