Home / Android / Wifi Şifre Değiştirme,TTNET Şifre Değiştirme

Wifi Şifre Değiştirme,TTNET Şifre Değiştirme

Bu konumuzda Wifi şifre değiştirme ve ttnet şifre değiştirme konularına özel video ve yazılı anlatım yapacağız. Wifi şifre değiştirme kablosuz ağ için artık bir gereksinim oldu. Wifi Şifrenizi unutabilirsiniz , yeni bir internet aldıktan sonra otomatik olarak modemin arkasında verilen şifre çok karışık oluyor. Bir arkadaşınız geldi etti ona o şifreyi söyleyene kadar canınız çıkıyor. Bir diğer sebep ise çevrede wifi şifre kırma programları yayıldı ve yani bir iki ayda bir şifrenizi değiştirseniz güvenliğiniz açısından iyi olur. Yada bir komşunuz rica etmiştir vermişsinizdir size geldiğinde ve bir bakmışınız üst komşu interneti kapattırmış neden acaba. Yada başta belirttiğimiz gibi şifrenizi unutabilirsiniz ve bu nedenle mobilden giremeyince büyük sorun. Bu nedenle aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Wifi Şifre Değiştirme İşlemi

1- Öncelikle modemimize bağlanıyoruz. Modeme bağlanmak için internet tarayıcınıza modemin ip’sini yazmanız gerekiyor. Muhtemel modem ip adresleri:192.168.1.1192.168.1.2192.168.2.1wifi-şifre-değiştirme 2-Yukarıdaki ekran çıkacaktır karşınıza bu ekran tasarımı modeme göre değişkenlik gösterebilir. Bu gelen ekrana şifre ile giriş yapıyoruz. Bu sizin modem kullanım kılavuzunda yazar ama genelde kullanıcı adı: admin şifre: admin şeklinde olur. Yada “admin” “ttnet” gibi olabilir.şifre-değiştirme-2 3-Giriş yaptıktan sonra bizim karşımıza gelen ekranda direk kablosuz şifresi diye bölüm var buradan değiştirebiliyoruz. Ancak sizin ekranınızda bu gelmeyebilir. Standart menüde kablosuz ayarlarını arayın. Kablosuz ayarlarını bulduktan sonra yine şifreyi göreceksiniz4-Şifreyi oluştururken büyük/küçük harf , rakam , sembol kullanmaya gayret gösterin. Belirttiğimiz gibi şifre kıranlar çoğaldı. 

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir