Home / Android / WiFi Sinyali Nasıl Arttırılır?

WiFi Sinyali Nasıl Arttırılır?

WiFi sinyali nasıl arttırılırArtık pek çoğumuzun elinde tablet bilgisayarı, akıllı telefonu, ya da laptopu var. Tüm bunlar sayesinde kablosuz internete rahat bir şekilde girebiliyor, ve işlemlerimizi bu cihazlardan rahatlıkla yapabiliyoruz. Bu noktada tek sorun, WiFi sinyali nasıl güçlendirilir, ya da WiFi sinyali nasıl arttırılır sorusunun yanıtını bilmemek oluyor. Bazı cihazların WiFi sinyalini alabilme gücü o kadar az ki, modemin yanında internete girebiliyorsunuz; bazı modemlerin de WiFi sinyali yayma gücü o kadar az ki, sinyali en güzel şekilde alan cihazlar bile modemin yanında olmalarına rağmen internet girişinde problem yaşıyorlar. Peki WiFi sinyali nasıl güçlendirilir? WiFi sinyali nasıl arttırılır? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde, WiFi sinyal güçlendirme bilgilerini bulabileceksiniz…

WiFi Sinyali Nasıl Güçlendirilir? WiFi Sinyali Nasıl Arttırılır?

İlk olarak, kullanmakta olduğunuz router ne kadar internet standartlarına yakın ona bakın… Daha gelişmiş bir router almalı mısınız, elinizdeki router ile gelişmiş router özelliklerini karşılaştırın; ve sizin isteğinizi ne kadar etkili şekilde halledebileceğini gözden geçirin. Ya da, routerinize anten alıp, varsa ek anten soketlerine takın, veya, var olan antenleri değiştirebilme imkanınız varsa bu olanağı değerlendirin. Unutmayın, WiFi sinyal güçlendirmede ilk seçenek, kullanılan routerin değiştirilmesi, ya da iyileştirilmesidir.

WiFi sinyal güçlendirmenin en etkili yollarından biri de, routerin yerini değiştirmektir. Olabildiğince evin merkezinde bulunması gereken router, eğer bu mümkün değilse de merkeze yakın bir yerde konumlandırılmalıdır. Böylelikle, evin her yerinde aynı güçte internet erişimi sağlayabilirsiniz.

Routerinizde yeni firmware güncellemesi olup olmadığını gözden geçirin. Eğer WiFi sinyali yavaş ise, routere gelen yeni yazılım güncellemesi sizin yüzünüzü güldürmeli. Bunun nedeni, yazılım güncellemelerinin var olan problemleri gidermesi, ve güncellemenin yapıldığı cihaza yeni özellikler getirmesidir. Bu sayede WiFi sinyalinde artış gözlemleyebilirsiniz.

WiFi sinyali nasıl güçlendirilir sorusunun yanıtlarından bir diğeri ise, routerin kanalını değiştirmektir. Şunu unutmayın: evinizde bulunan metal eşyalardan mikrodalga fırına kadar pek çok şey, ve kablosuz cihaz, sizin routerinizin gücünü yavaşlatabilir. Bu olumsuzluktan kurtulmak adına farklı kanallar denemeniz önerilmektedir.

WiFi sinyal güçlendirme adına, Powerline cihazı, ya da extender alabileceğinizi de belirtmeden geçmeyelim…

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir