Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10, 8.1 ve 8: Masaüstüne Sağ Tuş Menüsüne “Cevap Vermeyen Uygulamaları Kapat” Öğesini Nasıl Ekleriz? [Resimli Anlatım]

Windows 10, 8.1 ve 8: Masaüstüne Sağ Tuş Menüsüne “Cevap Vermeyen Uygulamaları Kapat” Öğesini Nasıl Ekleriz? [Resimli Anlatım]

Eğer  kullanmak zorunda olduğunuz ama sürekli kilitlenip ve “Uygulama Cevap Vermiyor”  hatasıyla karşılaştığınız uygulamalarınız varsa bunları Görev Yöneticisi‘nden kapatmaktan usandıysanız bu makale işinizi tamamen kolaylaştıracaktır.

Bu makalemizde bu işlemi tek tıklamayla yapmanızı sağlayacak ögeyi Masaüstü sağ tuş menüsüne nasıl ekleyeceğimizi anlatacağım.

“Cevap vermeyen uygulamaları kapat” işlemimiz tamamlandıktan sonra bu şekilde gözükecektir.

“Cevap vermeyen uygulamarı kapat” öğesine tıkladıktan sonra o anda size cevap vermeyen bir uygulama yoksa alttaki resimdeki gibi bilgilendirmeyle karşılaşacaksınız.

  • Burdan Cevap vermeyen uygulamaları kapat.rar dosyasını indiriniz.
  • Sisteminizde .rar dosyalarını açacak  bir yazılım yüklüyse veya değilse aşağıdaki adımları uygulayalım.

Rar dosyasını açabilen bir yazılım (Winrar, 7-Zip vs) yüklüyse dosyaya çift tıklamanız yada sağ tıklayıp kullandığınız yazılıma göre değişebilen seçenekleri kullanarak dosyaları masaüstüne çıkarınız.

Rar dosyalarını açabilen bir yazılım yüklü değilse buradan Winrar dosyasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

  • Masaüstünde indirdiğiniz Cevap vermeyen uyguulamaları kapat klasörünün içinde 2 adet Kayıt Defteri anahtarının olduğunu göreceksiniz.

Cevap vermeyen uygulamaları kapat_EKLE

Cevap vermeyen uygulamaları kapat_SİL

  • İhtiyacımız olan Kayıt Defteri anahtarına çift tıklayarak onay veriniz.

İşiniz bittikten sonra Masaüstündeki “Cevap vermeyen uygulamaları kapat” klasörünü ve indirdiğiniz .rar dosyasını silebilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir