Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10, 8.1 ve 8’de Resimli Parola Fotoğrafı Varsayılana Nasıl Sıfırlanır [Resimli Anlatım]

Windows 10, 8.1 ve 8’de Resimli Parola Fotoğrafı Varsayılana Nasıl Sıfırlanır [Resimli Anlatım]

Windows 10,8.1, 8 ve Windows RT 10,8.1, 8’de resimli parola kullanabilirsiniz. Resmi ve üzerine çizeceğiniz şekilleri seçtiğinizden, kombinasyonlar sonsuzdur. Resimli parola, geleneksel paroladan kesinlikle daha güvenlidir.  Resimli parolayı dokunmatik ekranınızdan parmağınızla çizebilir veya farenizi de kullanabilirsiniz.

Bu makalemde sizlere, daha önce kullandığınız bir resmi bilgisayar ayarları penceresinden nasıl kaldıracağınızı ve varsayılan resme nasıl geri döneceğinizi anlatacağım.

Varsayılan resimli parola fotoğrafı

Kullanıcının seçtiği resimli parola fotoğrafı

  • Buradan Resimli fotoğrafını sıfırla.rar dosyasını indiriniz.
  • Sisteminizde .rar dosyalarını açacak  bir yazılım yüklüyse veya değilse aşağıdaki adımları uygulayalım.Rar dosyasını açabilen bir yazılım (Winrar, 7-Zip vs) yüklüyse dosyaya çift tıklamanız yada sağ tıklayıp kullandığınız yazılıma göre değişebilen seçenekleri kullanarak dosyaları masaüstüne çıkarınız.Rar dosyalarını açabilen bir yazılım yüklü değilse buradan Winrar dosyasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
  • Masaüstünde oluşan Resimli parola fotoğrafını sıfırla klasörünün içinde bir Script olduğunu göreceksiniz.
  • Resimli parola fotoğrafını sıfırla.bat
  • Script’e çift tıklayınız ardından gereken onayı veriniz.

İşiniz bittikten sonra Masaüstündeki Resimli parola fotoğrafını sıfırla klasörünü ve indirdiğiniz .bat dosyasını silebilirsiniz.

İşlemimiz bu kadardı umarım sizlere faydalı bilgiler aktarabilmişimdir.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir