Home / Windows İşletim Sitemi / Windows Mobile / Windows Phone Windows 10 Güncelleme Tarihi KESİNLEŞTİ

Windows Phone Windows 10 Güncelleme Tarihi KESİNLEŞTİ

Windows Mobile windows phone guncellestirmeWindows Phone cep telefonları sahiplerine müjdeli haberler geldi. Uzun zamandır beklenen Windows 10 güncellemesi tarihi nihayet netlik kazandı. Windows 10’un mobil güncelleştirmesi uzun zamandır beta kullanıcıları tarafından test edilmişti. Microsoft Facebook sayfasından doğrulanan habere göre güncelleştirme tüm cep telefonlarına dağıtılacak. Bu güncelleştirme aralık ayında dağıtılmaya başlanacak ve ay sonuna kadar tüm telefonlar güncelleştirmeleri almış olacak.

Windows 10 mobil güncellemesi Windows Phone’ye Aralık Ayında Geliyor

Windows Phone kullanıcıları ücretsiz oalrak Windows 10 güncelleştirmesi alacak. Lumia 520’den lumia 1500 serisine kadar bütün cep telefonları destekledikleri donanım özellikleri çerçevesinde güncelleştirmeleri ücretsiz olarak temin edecek. Microsoft’un Nokia markasını satın alıp Microsoft markasına geçiş yapmasından beri güncelleme bekleniyordu. Kullanıcılar güncelleştirmenin geç verilmesinden şikayetçi olsalarda güncelleme haberi heyecan yarattı.

Güncelleme ile Yeni Modeller geliyor

Microsoft Windows 10 güncelleştirmelerini aralık gibi geç bir tarihe ertelemiş olmasının bazı sebepleride yok değil elbette. Microsoft’un yeni amiral gemi modelleri Lumia 950 XL ve Lumia 950 ile birlikte Windows 10 mobil işletim sistemi resmi olarak Kasım ayında piyasaya çıkmış olacak. Yine aynı dönemlerde Elephone’un 2K ekranlı Windows 10 akıllı telefonu da piyasaya sürülecek. Ardından farklı üreticilerin kendi Windows 10 akıllı telefonlarıyla boy göstermesi bekleniyor.

Cep telefonu sektöründe eğer Microsoft uygun bir fiyat politikasını sürdürmesi durumunda  piyasada rekabetin artacağı tahmin ediliyor. Elbette firmalar arası bu rekabet tüketicinin lehine daha ucuz ve kaliteli ürün olacak dönecektir. Hep birlikte Windows 10’un mobil güncelleştirmesinin sonuçlarını göreceğiz

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Tapatalk Nedir? Nasıl Kullanılır?

 Bu uygulamayı yüklediğiniz zaman forum sitelerini hızlı bir şekilde dolaşabilir ve en az kotada düzeyine …

One comment

  1. bakıp durdum konunun tarihini okuyunca anladım meseleyi 🙂 teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir