Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10 Ayarlar Penceresi Açılmıyor, Nasıl Açabilirim?

Windows 10 Ayarlar Penceresi Açılmıyor, Nasıl Açabilirim?

Windows 10 kullanıma sunulduğundan beri bazı küçük sorunlarla karşılaşılmaya başlandı. Kullanıcılarımız da sitemizdeki çeşitli konular altından yaşadıkları sorunları bizlere bildiriyorlar ve sorunlarına çözüm arıyorlar. Elimizden geldiğince bu sorunlara çözüm bulmaya çalışıyoruz. Bazen yorumlara cevap olarak çözüm önerilerinde bulunuyoruz, bazen de sorun çözümü için özel yazılar hazırlıyoruz. Tıpkı bu yazımız gibi.

Bu yazımızda çözüm yolunu sunduğumuz sorun, “Windows 10’da ayarlar penceresinin açılmaması” sorunu.

Windows 10’da Ayarlar Penceresi Açılmama Sorunu Nasıl Çözülür?

1. Yöntem

Bu sorunun sebebi, güncelleştirmelerin eksik yüklenmesi olabilir. Peki, Ayarlar Penceresini açmadan güncelleştirmeleri nasıl yükleyeceğiz?

 1. Internet Explorer’ı açın.
 2. http://update.microsoft.com adresine gidin. Bu adres, Microsoft’un Update web sayfası.
 3. Eğer “Çalıştır” butonuna sahip bir uyarı alırsanız “Çalıştır“a tıklayın ve sayfanın ihtiyacı olan uygulamayı çalıştırmasını sağlayın.
 4. Check for Updates penceresi açılacak. Güncelleştirmeleri kurun.

Eğer güncelleştirmelerden sonra sorun çözülmez ise bilgisayarınızı yeniden başlatın. Eğer “Başlat Menüsü” de açılmıyor ise, bilgisayarınızı yeniden başlatmak için aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz:

 1. Klavyeden “Windows” + “R” tuşlarına basın. Açılan “Çalıştır” penceresindeki metin kutusuna “shutdown –r” kodunu, tırnaklar olmadan yazın ve Enter‘a basın.
 2. Fare sol tuşu ile masaüstünde boş bir alana tıklayın. Klavyeden “Alt” + “F4” tuşlarına basın. Açılan pencereden “Yeniden Başlat“ı seçin ve “Tamam” butonuna tıklayın.

2. Yöntem

Bu yöntemde hazır sorun çözücü kullanacağız.

 1. Aşağıdaki bağlantıdan CSSEmerg67758.zip dosyasını indirin.
  CSSEmerg67758.zip
 2. İndirdiğiniz dosyanın içindeki CSSEmerg67758.diagcab sistem dosyasını dışarı çıkarın.
 3. Uygulamayı çalıştırın.
 4. “Çalıştırmak istiyor musunuz?” gibi bir güvenlik sorusu ile karşılaşabilirsiniz. “Evet“diyerek uygulamayı çalıştırın.
 5. Açılacak pencerede “İleri” butonuna tıklayın ve yönergeleri takip edin.
 6. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Güncelleme – 06.08.2015

Bu problemin tekrar yaşanmaması için KB3081424 numaralı güncellemeyi Microsoft’un sitesinden yapabilirsiniz. Bu sorun yaşanıyorsa, güncelleme, ayarlar uygulamasını onarmaz. Sorun gidericiyi çalıştırdıktan bu sorunun tekrar çıkmaması için tüm güncellemelerin yüklü olmasına dikkat ediniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

One comment

 1. Sayende windows 10 açtım kanki. yazı için saol senin sayende Windows uzmanı olup çıkacağız bu gidişle. ara ara siteni gezip reklamlarına bakıyorum Allah razı olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir