Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10 Başlangıç Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Windows 10 Başlangıç Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Windows 10’da Başlangıç Ayarlarını nasıl değiştirebileceğinizi aşağıdaki 4 adımda sizlere anlatacağım. Burada anlatılan Windows 10 Başlangıç Ayarları sadece Windows 10 için geçerlidir.

Başlangıç ayarlarına erişmek için yükleme veya kurtarma medyasını kullanın

  1. Windows 10 Kurulum dosyalarının bulunduğu USB sürücüsünü veya kurulum DVD’sini takarak bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kurtarma medyası kullanıyorsanız eğer bir sonraki adıma atlayın.
  2. “Windows’u Yükle” sayfasında “Bilgisayarınızı onarın” seçeneğini seçin. (Bu sayfayı göremiyorsanız eğer, bilgisayarınız bir sürücüden önyükleme yapacak şekilde ayarlanmış olabilir. Bilgisayar üreticinizin önyükleme sırasını değiştirmeyle ilgili yönergelerini inceleyin ve ardından yeniden deneyin.)
  3. “Bir Seçenek Belirleyin” ekranında “Sorun Giderme / Gelişmiş Seçenekler / Başlangıç Ayarları / Yeniden Başlat” seçeneğini seçin.
  4. Bilgisayarınız yeniden başladıktan sonra başlatma yönteminizin bulunduğu numaraya basarak başlangıç ayarınızı belirleyin.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir