Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10 Başlat Menüsü Hataları Nasıl Çözülür?

Windows 10 Başlat Menüsü Hataları Nasıl Çözülür?

Bu makalemde sizlere başlat menüsündeki hataların çözümlerinden bahsedeceğim. Windows 10‘un 29 Temmuzda çıkmasıyla birlikte, karşılaştığımız ilk hata, kurulum sırasındaki “something happened” hatasıydı. Şimdi de “Başlat Menüsünde simgelerin kaybolması”, “Başlat Menüsünün tıklandığı zaman açılmaması” gibi hatalar karşımıza çıktı.

Windows 10 Başlat Menüsü Simge Hatasının Çözümü

Windows 10’un başlat menüsünde ki sorun, Bilgisayarınızda 512 den fazla uygulama kısayoluna sahip olanlarda baş göstermektedir. Bu durumda ise Başlat menüsünde bazı öğeleri göstermeyebiliyor. Bir kullanıcı, 500’ün üzerinde uygulama kısayolunun listelendiğini ama bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra, başlat menüsündeki tüm bağlantıların kaybolduğunu ve bu uygulamaların “tüm uygulamalar”ın altında bile gözükmediğini söylüyor.

Bazı kullanıcılar da uygulama sayısını 500’ün altına indirdikten sonra Windows’un tekrar göstermesi mümkün olmuyor. Bazı kullanıcılarda ise yüklü uygulamaları kaldırarak, yüklü uygulamaların sayısını 500’ün altına indiğinde çözüme ulaşılmış.

Microsoft program yöneticisi Arunjeet Singh, paylaştığı bir tweet’te ise kullanıcılara ipucu niteliğinde bir bilgi paylaştı. Bunun için önce PowerShell‘i çalıştırıp ardından da “Get-StartApps” yazıp Enter‘a bastıktan sonra, birkaç saniye içinde bilgisayarınızda yüklü olan programlar listelenecektir. Ardından “measure” yazıp Enter tuşuna basıyoruz. Gösterilen sayıda 512 veya üstüyse hatadan etkileniyorsunuz demektir.

windows10-baslat-menusu-powershell

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir