Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10 Çıktı! Hemen İndir!

Windows 10 Çıktı! Hemen İndir!

Aylardır beklediğimiz Windows 10 Çıktı! Microsoft’un son işletim sistemi olan Windows 10 29 Temmuz Güncellemesini sabırsızlıkla bekleyen kullanıcılara sundu. Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcıları ücretsiz Windows 10 yükseltme işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilecekler. Peki bu son işletim sistemi olan Windows 10 nasıl yüklenir? Bu soruya hemen cevap verelim.

Windows 10 Nasıl İndirilir ve Yüklenir? (Manuel olarak)

Microsoft, güncelleştirmelere ek olarak manuel (el ile, bizzat kendiniz) yükseltme aracını indirmeye sundu. Bu aracı indirerek, güncelleştirmeyi beklemeden (Rezervasyon yapmamış olsanız bile) Windows 10’u indirebilir ve işletim sisteminizi Windows 10’a yükseltebilirsiniz.

32 Bit Sistemler için Windows 10 Yükseltme Aracını İndir

http://download.microsoft.com/download/1/C/8/1C8BAF5C-9B7E-44FB-A90A-F58590B5DF7B/v2.0/MediaCreationTool.exe

64 Bit Sistemler için Windows 10 Yükseltme Aracını İndir

http://download.microsoft.com/download/1/C/8/1C8BAF5C-9B7E-44FB-A90A-F58590B5DF7B/v2.0/MediaCreationToolx64.exe

Windows 10 Nasıl İndirilir ve Yüklenir? (Güncelleştirmeler ile)

Eğer lisanslı Windows 7, Windows 8 ya da Windows 8.1 kullanıcısı iseniz ve Windows 10 için rezervasyon yaptırmış iseniz; Denetim Masası > Windows Update bölümünden veya Mağaza uygulamasından güncelleştirmeleri denetle diyerek Windows 10’u yükleyebilirsiniz.

Eğer rezervasyon yapmadıysanız aşağıda bağlantısını paylaştığım yazımızdaki adımları takip ederek Windows 10 rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

Windows 10 Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Eğer rezervasyon simgeniz gelmemişse aşağıda bağlantısını paylaştığım rehberimizdeki yöntemleri uygulayarak rezervasyon simgesini getirebilirsiniz.

Windows 10 Rezervasyon Simgesi Gelmedi, Nasıl Getirilir?

Windows 10 Yükseltmesi İçin Kaç GB Alan Gerekiyor?

Windows 10 tam olarak 3 GB boyutunda. Ve Windows 10 güncellemesini yükleyebilmek için 3 GB’dan fazla bilgisayarınızda alan olması gerekiyor. Eğer Windows’u 32 GB SSD’ye yüklemiş iseniz, Windows 10 güncellemesi için bazı uygulamaları silmeniz gerekiyor.

Eğer Windows 7, Windows 8 ya da Windows 8.1 işletim sistemlerinden birine sahip değilseniz Windows 10 için önümüzde ki aylarda kutulu sürümler de yayına sunulacak. Dilediğiniz bir teknoloji mağazasından Windows 10’u alarak bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Windows 10 güncellemesi nereye inecek diye soracak olursanız, C:$Windows.~BT konumuna inecektir.

Windows 10 hakkında daha detaylı bilgi almak için detaylı inceleme yazımızı okuyabilirsiniz.

Detaylı Windows 10 İncelemesi

Windows 10 Kurulumunda Sık Karşılaşılan Hatalar ve Çözümleri

Windows 10 hatalarını tek bir başlık altında toplayacak yeni bir yazı hazırlıyoruz. Bu yazıda, sık karşılaşılan ve çözüm yolunu bulduğumuz hataları kategorize edecek ve listeleyeceğiz. Bu sayede, hata çözümlerine ulaşmak daha kolay olacak. Bu yazımız çok fazla görüntülendiği ve kullanıcıların Windows 10’u kurmalarını sağladığı için, hata çözümlerini başlangıç olarak burada da listelememizin faydalı olacağını düşündük.

  • “Bilgisayarınızın CPU’su Windows 10 ile uyumlu değil” ya da “Bilgisayarınız NX (No-eXecute) desteklemediği için Windows 10 yüklenemiyor” hatalarının çözümü
    Bu hata, işlemcinizin NX desteği olmadığında ya da BIOS ayarlarında NX özelliği kapalı olduğunda meydana gelir.
  • “Bir şey oldu (Something happened)” hatasının çözümü
  • “Windows 10 Kurulumu Doğru Şekilde Başlatılamadı” hatasının çözümü
  • “Windows 10 Ayarlar Penceresi Açılmıyor” hatasının çözümü
  • Windows 10’da DNS değiştirme işlemi nasıl yapılır?
    Hepimizin bildiği gibi, Türkiye’de DNS değiştirmeden internet sitelerinde gezmek zor. Girdiğimiz sitelerin bir kısmı mahkeme kararıyla engellenmiş oluyor. Hatta bazen en çok kullanılan siteler bile engellenebiliyor. Windows 10’da DNS değiştirmeyle ilgili bir hata olmasa da nasıl yapılacağını anlatan yazımızı burada paylaşma gereği duyduk.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir