Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10 First Boot Hatası ve Çözümü

Windows 10 First Boot Hatası ve Çözümü

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Windows 10 First Boot Hatasının nedenlerini ve Çözümlerini anlatacağım.

Öncelik olarak bu hatanın nedenlerinden biri BIOS ve CHIPSET sürücülerinizi güncellemeniz gerekmektedir.

Yaşadığınız probkemlerle ilgili olarak Başlat‘a tıklayıp “cmd” yazınız ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneğini açınız. Açılan pencerede “SFC /SCANNOW” yazıp Enter‘e basınız. (Tırnak işareklerini yazmayınız.) İşlem tamanlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda burada yer alan dosyayı masaüstüne indirip sıkıştırılmış dosyadan çıkartınız. Çıkarttığınız Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayarak Yönetici olarak Çalıştır seçeneği ile çalıştırınız. İşlem tamamlanıp DOS ekranı kapandıktan sonra test ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda Başlat‘ a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız.  Sonrasında aşağıdaki komutları sırasıyla uygulayıp test ediniz.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Problem giderilmez ise sisteminizde yüklü olan Antivirüs programınız mevcut ise kaldırıp yeniden deneyiniz. Bundan da netice alamazsanız yeni bir Windows kullanıcı profili oluşturup test ediniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir