Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10 Güncellemesinde 80073712 Hatası

Windows 10 Güncellemesinde 80073712 Hatası

Microsoft‘un son işletim sistemi olan Windows 10 geçtiğimiz günlerde bütün kullanıcılara indirmeye ve yükseltmeye sunuldu. Fakat Windows 10 indirme ve Windows 10 yükseltme sırasında hatalar vermeye başladı. Kullanıcılar da haliyle bu hatalara çözüm arıyor. Bizler siz değerli kullanıcılar için bu hatalar çözüm buluyoruz.

Windows 10 Güncellemesinde 80073712 Hatası Çözümü [1. Yol]

Windows 10‘u güncelleştirmek için başlatılan Windows Update sırasında güncellemeleri denetlerken karşımıza Windows Update 80073712 hatası çıkıyor. Bu hatayı alıyorsanız, bilgisayarınız için güncellemeleri belirlemek üzere Windows’un kullandığı geçici dosyaları kaldırmanız gerekiyor. Geçici dosyaları kaldırmak için, Windows Update hizmetini durdurun, geçici güncelleme dosyalarını silin, Windows Update hizmetini yeniden başlatın ve ardından Windows güncellemelerini tekrar denetlemeye çalışırsanız sorununuz düzelecektir.

Windows 10 Güncellemesinde 80073712 Hatası Çözümü [2. Yol]

Bu yolda ise Microsoft’un sunduğu bir destek aracını kullanacağız. Windows için Sistem Güncelleştirme Hazırlıklılığı Aracı, Windows Update 80073712 hatasına neden olan bazı koşulları düzeltmesi mümkün.

Sistem Güncelleştirme Hazırlıklılığı Aracı ( Windows 7 32 bit (x86) İndir )

Sistem Güncelleştirme Hazırlıklılığı Aracı ( Windows 7 64 bit (x64) İndir )

Windows 10 Güncellemesinde 80073712 Hatası Çözümü [3. Yol]

Sistem Güncelleştirme Hazırlıklılığı Aracı sorunu düzeltmez ise Windows’u onarmanız gerekiyor. Windows’u onarmanız kişisel dosyalarınıza veya bilgisayarınızda bulunan programlara zarar vermez.

Onarmayı bitirdikten sonra Windows 10 Güncelleştirmesini yüklemek için Windows Update bölümünden güncelleştirmeleri yeniden yüklemeyi deneyin.

Windows’u Onarmak için :

 • Açık olan bütün programları kapatın ve sonra bilgisayarınızı düzgün bir şekilde yeniden başlatın.
 • Windows DVD’sini bilgisayarınızın disk sürücüsüne takın veya USB Belleğiniz de Windows var ise onu kullanın. Kurulum’un başlamasını bekleyin. Kurulum otomatik başlamazsa şu adımları izleyin:
  • Başlat‘a tıklayın ve sonra arama kutusuna Sürücü:setup.exe yazın (burada Sürücü bilgisayarınızın DVD sürücüsünün harfidir, örneğin D:setup.exe).
  • Programlar listesinde Setup.exe‘ye tıklayın.
 • Şimdi Yükle‘ye tıklayın.
 • Yükleme için en son güncelleştirmeleri edinmek için çevrimiçi ol (önerilir)‘e tıklayın.
 • Sorulur ise Windows Ürün anahtarını yazın.
 • Hangi yükleme türünü istiyorsunuz? penceresinde Yükseltmeseçeneğine tıklayın.
 • İşlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Windows Update’i açın.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir