Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10 Hızlandırmak – Speed Up Windows10

Windows 10 Hızlandırmak – Speed Up Windows10

Windows 8.1 İşletim sisteminden sonra bedava olarak bize sunulan Windows 10 işletim sistemi hakkında sizlere ufak da olsa biraz hızlandırma hakkında bilgi verdik. Bu bilgiler ile bilgisayarınız da gözle görülür bir arayüz hızına kavuşturabilirsiniz. Bu işlemler eğer bilgisayarınızda bir etki etmiyorsa bilgisayarınız değiştirmeyi veya takviye parçalarla hızlandırma yöntemlerine başvurmalısınız.

Bu takviye parçalar RAM olabilir. SSD disk olabilir. RPM yüksek bir hard disk olabilir. Bu şekilde takviye araçlarla bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz. Ben şahsen çift hard disk kullanıyorum tek bilgisayarda çok faydasını görüyorum bir tane SSD disk oraya Windows kurmuşum diğeride depo diyebiliriz aslında bu hard diskimde 750 GB 7200RPM devir sayısına sahip güzel bir hard disk sizin hard disklerinizde genellikle 5400 RPM devire sahip hard disk takılıdır. Bu 5400 RPM olan hard disk yavaş yavaş bizlerin hızına yetişmemeye başladı onun için bir tane devir sayısı yüksek bir hard disk almanız veya SSD disk alıp kullanmanızı tavsiye ederiz.

Konu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz SORU – CEVAP bölümünden bizlere sorularınızı sorabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir