Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10 için en iyi antivirüs hangisi?(Windows Defender yeterli mi?)

Windows 10 için en iyi antivirüs hangisi?(Windows Defender yeterli mi?)

Windows 10 antivirüs yükleme konusunda tıpkı Windows 7′de yaptığı gibi bir zorluk çıkarmayacak. Windows, Windows 8’den beri Windows Defender denilen dahili bir antivirüs programı içeriyor. Fakat bu Windows Defender’ın gerçekten Windows için en iyi koruma programı olup olmadığı sorusunu getiriyor.

Wndows defender aslında Microsoft Security Essentials‘ın son versiyonu.  Microsoft’un windows 7 için sunduğu ücretsiz bir antivirüs programı. Şuan tüm Windows 10’lu PC lere gömülü olarak geliyor.

Windows Defender yeterli mi?

Microsoft Defender programları açtığınızda onları otomatik olarak tarar, Windows Update‘den yeni güncellemeleri indirir ve derin taramada kullanabileceğiniz yeni arayüzler sağlar.

Fakat bu ne derece iyi? Şunu söylemek gerekirse Microsoft Defender diğer antivirüs programlarıyla karşılaştırıldığında bir parça geride kalıyor.

Yine de bir çok avantaja sahip. Öncelikle Microsoft Defender yerleşik olarak gelir, ayrıca diğer antivirüsler gibi para talebinde bulunarak ve pop-up’lar ile sizi sürekli rahatsız etmez. Sizin tarama verilerine karışıp bazı antivirüs programlarının yaptığı gibi kendisine para sağlamaya çalışmaz.

ximg_55c4e503210a0.png.pagespeed.ic.HYhbdhagbI

 

Genele rağmen , Windows Defender kötü bir koruma sağlamaz. Eğer Windows Defender‘i sürekli güncel tutarsanız ve Java gibi potansiyel tehlikeli eklentilerden uzak duran bir güncel bir tarayıcı kullanıyorsanız, Windows Defender sizin için yeterlidir. AV-Test tarafından verilen düşük skora rağmen –  koruma için sadece 0.5/6 –  Windows defenfender yaygın zararlıların yüzde 95’ini yakalıyor.

Windows 10 ayrıca SmartScreen Filter gibi çeşitli koruma araçları barındırıyor. Şunu söyleyebiliriz ki çoğu PC için windows 10 gayet yeterli.

MalwareBytes Anti-Exploit

Ayrıca sizlere tarayıcınız saldırganlardan koruyan bir anti-exploid yüklemenizi öneriyoruz. MalwareBytes Anti-Exploit ücretsiz bir program. Fonksiyonları Microsoft’un Emet Security Tool aracına benziyor.Ancak MalwareBytes daha kullanıcı dostu ve daha fazla koruma özelliği sunuyor.

MalwareBytes ve Microsoft Defender’in birlikte kullanımı kesinlikle iyi bir kombinasyon olacaktır.

MalwarebytesAntiExploitSIZED

 

 

Fakat, En İyi Antivirüs Hangisi?

Eğer Microsoft Defender’dan memnun değilseniz. Diğer antivirüs programlarını deneyebilirsiniz.

Ücretli bir antivirüs programı arıyorsanız Kaspersky ve BitDefender sürekli olarak çeşitli testler tarafından en yüksek puanı alan antivirüsler. Eğer cüzdanınızı açmaya hazır iseniz bu iki program da sağlam ve saygı duyulan seçeneklere sahip.

ximg_55c4e4a1ca29c.png.pagespeed.ic.YoB2sYP3yc

 

Eğer ücretsiz bir antivirüs programı arıyorsanıız Windows Defender oldukça sağlam ve güvenilir.Onun dışında Avira Free Antivirüs‘ü de deneyebilirsiniz. Ücretsiz ve yine güvenilir, sağlam özelliklere sahiptir. Ayırca kullanımı rahat ve kullanıcı dostudur.

Avira_Internet_Security_2012

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir