Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10 İçin Son Düzeltmeler Yapıldı

Windows 10 İçin Son Düzeltmeler Yapıldı

Microsoft, Windows 10’un son hazırlıklarını gerçekleştirirken var olan hatalarını da gideriyor. Windows 10‘un çıkmasına sayılı dakikalar kala Windows 10’un son güncellemesinde ki var olan hatayı gidermek için çalışıyor.

Windows 10 yazılımının en son test sürümü olan KB3074681 güncellemesinde programların yeni Ayarlar menüsü yerine Denetim Masası aracılığı ile kaldırılmaya çalışılması ile beklenmeyen bir davranışı tetikleniyor. Elimize gelen bilgilere göre Denetim Masası uygulamasının çökerek kullanıcıları Windows 10 masaüstüne attığı belirtiliyor.

Microsoft’un önemli yetkililerinden olan Gabe Aul konuyla iligli SuperSite For Windows web sitesine yaptığı açıklamada, kısa bir süre sonra düzeltme yayınlayacaklarını dile getirdi.

Fakat bu hata için kullanıcılara geçici bir çözüm sunulmuş durumda:

Windows 10 da çökme yaşamadan program kaldırmak için ilk olarak Windows 10 Başlat menüsüne tıklayıp Ayarlar (Settings) ekranını açın. Daha sonra karşınıza gelen ekranda bulunan Sistem (System) klasörüne tıklayarak Uygulamalar & özellikler (Apps & features) seçeneğini çalıştırın.

Daha sonra ekranın sağ kısmında kaldırmak istediğiniz programı seçtikten sonra Kaldır düğmesine tıklayarak hiç sorun olmadan programı uninstall edebilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir