Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10 İlk Yıldan Sonra Ücretli mi Olacak?

Windows 10 İlk Yıldan Sonra Ücretli mi Olacak?

Merhaba değerli okuyucular. Bildiğiniz üzere Windows 10 kısa süre önce ücretsiz yükseltme rezervasyonunu başlattı. Rezervasyon işleminin başlamasının ardından web sitelerinde “Windows 10 1 yıl sonra ücretli olacak“, “Windows 10’u 1 sene sonra satın almak zorundasınız” gibi çok sayıda haber dolaşmaya başladı. Tabii bu haberleri okuyan pek çok okuyucunun aklına haklı olarak şu soru takıldı: “Windows 10’u 1 sene sonra ücretli olarak tekrar satın alacaksam niye yükselteyim?“.

Bu bilgi karmaşasından sonra kullanıcılarımız yorumlarda benzer soruları bize de yönelttiler. Yapılan tüm yorumları cevapladık fakat ucu açık cevaplar vermiş olacağız ki yine yanlış anlaşılmalar meydana gelmiş. Bazı kullanıcılarımız haklı olarak bizi uyardı ve daha anlaşılır cevaplar verdiler. Buradan kendilerine teşekkür ediyoruz. Biz de bu doğrultuda hem yorumlarımızı revize ettik hem de bu yazıyı yayınlama gereği duyduk.

Microsoft‘un yaptığı sunuma, resmi sitesinden sık sorulan sorularda verdiği yanıta (Aşağıya bu yanıtın ekran görüntüsünü ekledik.) ve yabancı basındaki haberlere dayanarak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki 1 yıl içinde ücretsiz yükseltmeyi yapan hiçbir kullanıcı 1 yıl sonra Windows 10’u tekrar satın almak zorunda kalmayacak. Haberlerde ve farklı kaynaklarda okuduğunuz “1 yıl sonra ücretli olacak” ibaresi sadece 1 yıl içinde ücretsiz yükseltme teklifinden yararlanmayan kullanıcılar için geçerli. Uzun lafın kısası, eğer 29 Temmuz 2015’den sonraki 1 yıl içinde (29 Temmuz 2016’ya kadar) Windows 10’a ücretsiz yükseltme fırsatından yararlanırsanız ömür boyu ücretsiz lisansa sahip olacaksınız. Eğer bu sürede yükseltme işlemini yapmazsanız ücretli olarak satın almak zorunda kalacaksınız.

Microsoft’un ücretsiz Windows 10’a yükseltme teklifinden yararlanmak isteyen Windows 7, Windows 8.1 ve 8 kullanıcıları aşağıda bağlantısını paylaştığımız rehberimizden faydalanabilir.

Ücretsiz Windows 10 Yükseltmesini Rezerve Edin

Windows 10 yükseltme bildirimi gelmeyen kullanıcılarımız da aşağıda bağlantısını paylaştığımız resimli rehberimizdeki adımları uygulayarak Get Windows 10 uygulamasını aktifleştirebilirler.

Windows 10 Rezervasyon Bildirimi Nasıl Getirilir?

Windows 10, 1 seneden sonra ücretli mi olacak?

Microsoft’un sitesinde yayınladığı resmi cevaba göre Windows 10, 1 sene boyunca ücretsiz yükseltilebilecek ve bu yükseltmeden yararlananlar ömür boyu ücretsiz olarak kullanabilecekler.

Bu yazımızın aşağıdaki sorulara ve benzerlerine cevap olacağını düşünüyoruz:

  • Windows 10’a yükseltenler 1 yıl sonra ücret mi ödeyecek?
  • Windows 10 ne kadar süre ücretsiz olacak?
  • Windows 10 1 yıl sonra paralı mı olacak?

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir