Home / Windows İşletim Sitemi / Windows Mobile / Windows 10 Insider için Yeni Seçenekler Tanımlandı

Windows 10 Insider için Yeni Seçenekler Tanımlandı

Insider yoluyla geliştiricilere yavaştan Windows 10 dağıtımına başlayan Microsoft şimdi de insider için iki yeni program başlattıklarını duyurdu. Bunlar;

İnsider Slow ve Insider Fast.

wp_ss_20150212_00011

Yukarıdaki ekran resminde bu insider programlarını görebilirsiniz. Pekâlâ yeni insider programlarını tanımladığımıza göre şimdi gel gelelim bu insider programları ne işe yarar, işlevleri nelerdir konularına….

Bu insider programlarından örneğin Slow Insider programını seçtiniz yani yavaş olan programı. O zaman telefonunuz sadece stabilitesi kesinleşmiş özelliklerin güncellemesini alır. Yani az ama kararlı güncellemeler alır.

Eğer bunun zıddı olarak Fast Insider yani Hızlı insider programını tercih ederseniz bu sefer de Windows 10’a geliştircilerin eklediği her özellik için hızlı güncellemeler alırsınız ama bunu yaparken stabilite yoksunu ve kasan veya ağır çalışan bir işletim sistemini de gözetmelisiniz.

Şimdiden sizlerden rica ediyorum insider programının ne işe yaradığını anlayamayanlar yüklemesinler. WP 8.1 ile bunun sıkıntısını çok çektik. Ön izleme için gerekli kaydı yaptırıp yükleyenler sonradan sürekli kasmalar, donmalar, şarj süresi vs. sorunlar için şikayetçi oldular ama zaten Microsoft bunların kararlı sürümler olmadığını test amaçlı yüklemelere açık olduğunu hepimize bildirmişti. Tekrardan rica ediyorum eğer ki stabil, şarj sorunu olmayacak bir sistem istiyorsanız kararlı sürüm gelene kadar insider programına hiç karışmayın karışacaksanız da ne olur şikayetlerinizi Microsoft’a iletin ki htalarını görsünler.

Son olarak Insider Programına dâhil olan cihazların listesini verelim ve diğer cihazların ne zaman insider programına dâhil olacaklarına dair bir bilgimizin olmadığını bildirelim. Ama tahminimize göre MArt ayında MWC2015’ten sonra dağıtıma başlanabilir.

İşte insider programı dâhilindeki cihazlar;

  • Lumia 630
  • Lumia 635
  • Lumia 636
  • Lumia 638
  • Lumia 730
  • Lumia 830

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Tapatalk Nedir? Nasıl Kullanılır?

 Bu uygulamayı yüklediğiniz zaman forum sitelerini hızlı bir şekilde dolaşabilir ve en az kotada düzeyine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir