Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / “Windows 10 Kurulumu Doğru Şekilde Başlatılamadı” Hatası Nasıl Çözülür?

“Windows 10 Kurulumu Doğru Şekilde Başlatılamadı” Hatası Nasıl Çözülür?

Windows 10, neredeyse bütün kullanıcılar tarafından yüklenmeye çalışılıyor. Her zaman olduğu gibi, yükleme sırasında yine bazı hatalar kullanıcıların canını sıkıyor. Resimde gördüğünüz hatayı alıyor ve “Kurulum doğru şekilde başlatılamadı” mesajını görüyorsanız sizin de canınız çok sıkılmış olmalı. Bu yazımızda, bu hatayı nasıl çözeceğinizi anlattık.

Yukarıdaki gibi bir hata alıyorsanız, aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli.

  1.  Windows Update uygulamasını açın. “Güncelleştirmeleri Denetle” bağlantısına tıklayın.
  2. Sonra da bilgisayarınızın Windows 10’a hazır olup olmadığını sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadıklarını kontrol edin.
  3.  Son olarak Windows’u yeniden başlatmayı unutmayın.

Yukarıda anlattığımız, olabildiğince basit bir çözümdü. Aslında bu tarz hatalar ile karşılaşmamızın nedeni, teknik bilgimiz tam olmadığı halde sistemi Windows 10’a hemen yükseltmeye çalışmamızdır. Eğer Microsoft’un Windows 10’a yükselt bildirimini beklersek bu tarz sorunlar ile karşılaşacağımızı sanmıyorum.

Eğer Windows 10’a hemen yükseltmek istiyorsanız ve teknik bilgilere vakıf iseniz, size ideal bir çözüm sunabiliriz. Aşağıdaki yönetimi kullanarak kayıt anahtarlarınızı değiştirip Windows 10 indirmesini başlatabilirsiniz.

Dikkat Edin! Kayıt defterinde yaptığınız değiştirmeyi yanlış yaparsanız ciddi problemler ile karşılaşabilirsiniz. Değiştirme yapmadan, her ihtimale karşı verilerinizin yedeğini almanızı şiddetle öneriyoruz.

Windows 10 Güncelleme İndirmesini Başlatma Yöntemi

  • Kayıt Defteri düzenleyicisini açın. (Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni açmak için: Başlat’ı ve Çalıştır’ı tıklatın, “regedit” yazın (Tırnaklar olmadan!) ve Tamam düğmesini tıklatın.]
  • “HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionWindowsUpdateOSUpgrade” yolunu takip ederek OSUpgrade isimli kayıt anahtarını bulun.
  • Bu anahtarın olması gerekiyor. Eğer yoksa oluşturun.
  • DWORD (32-bit) değerini kullanarak = “AllowOSUpgrade” isminde (Tırnak işaretleri olmadan!), bu değeri yazın = 0x00000001.

Kayıt anahtarını değiştirdikten sonra kapatıp Denetim Masasını tekrar açın ve buradan Windows Update uygulamasını açarak güncellemeleri kontrol edin. Artık Başla butonu mevcut olacak ve Windows 10 yükseltmesini gerçekleştirebileceksiniz.

Not: Windows 8.1 kullanıcıları masaüstünde bulunan Denetim Masası üzerinden giriş yapmalıdır.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir