Home / Diğer Konular / Windows 10 Masaüstü Simgeleri Küçültme Büyütme

Windows 10 Masaüstü Simgeleri Küçültme Büyütme

Windows 7,windows 8 işletim sisteminde olduğu gibi Windows 10 işletim sisteminde değişmeyen ayarlar bulunmaktadır.Bu ayarlardan ise yeni kullanıcının en çok başına gelen ve zorluk çektiği durumlardan biriside Masaüstü Simgeleri Küçültme yada Büyütme işlemidir..Bu işlemi kişisel ayarlarımız için istediğimiz gibi yapabilir ve ayarlayabiliriz.Masaüstü simgelerini ayarlamak için birçok yöntem bulunmaktadır.Bu ayarlar ise diğer işletim sistemlerinde olduğu gibi aynıdır ve basit bir işlemdir.Şimdi ise bu ayarların nasıl yapıldığını görelim ve videolu anlatımımıza bakalım..

1-CTRL tuşuna basılı tutarak bu ayarlamayı yapabiliriz.Yani klavyeden CRTL tuşuna basarak mause’nin orta yuvarlak tuşunu ileri geri hareket ettirerek simgerin değiştiğiniz görebilirsiniz ve ayarlayabilirsiniz.

ctrl-ile-simge-kucultmek

2-Diğer bir yöntem ise masaüstünde sağ tıklayıp Görünüm ayarlarından Küçük Simgeler-Orta Boyutlu Simgeler-Büyük Simgeler ile standart bir ebatlama sistemi ile işleme devam edebiliriniz.Yani buradaki durum standart bir değişimdir.

CRTL ile yapılan değiştirme işlemi daha geniş kapsamlı olup istediğiniz ebatlarda simgeleri büyütüp-küçültebilirsiniz.Detaylı şekilde ise videomuzu izleyebilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir