Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10 Mobil Cihazlarla Senkronize Olacak

Windows 10 Mobil Cihazlarla Senkronize Olacak

Yaz aylarında kullanıma sunulacak olan Windows 10 işletim sisteminde geliştirmeler ve yeni uygulamalar gün yüzüne çıkıyor. Microsoft geçtiğimiz günlerde Phone Companion adında bir uygulama duyurdu. Bu doğrultuda Microsoft, çeşitli uygulamalarla mobil platforma olan ilgiyi daha da artırmak istiyor.

Phone Companion uygulaması ile akıllı telefonlarınızda ki müziklerinizi, resimlerinizi veya dosyalarınızı senkronize edebilme olanağı tanıyacak. Bu açında Phone Companion uygulaması pek çok alana hitap ediyor.

Genel bir arayüz ile gelen Phone Companion uygulaması hangi platforma ait akıllı telefonunuz var ise başlangıç ekranında seçiyorsunuz ve verilerini senkronize eden asıl ekran karşınıza geliyor.

Bu ekranda verileriniz bir kaç yöntemle senkronize edeceksiniz. Akıllı telefonunuzda bulunan OneDrive uygulaması ile iletişime geçen Phone Companion uygulaması, çektiğiniz fotoğrafları bilgisayarınızdan görmenize ve üstünde düzenleme yapmanıza olanak sağlıyor. Hem bağlı durumdayken de her deklanşöre basışınızda fotoğraf otomatik olarak aktarılıyor.

Music uygulaması ise akıllı telefonunuzda bulunan OneDrive üzerinden bilgisayarınızda ki müzik dosyalarınıza erişebilmenize olanak sağlıyor ve otomatik olarak çalabiliyorsunuz.

OneNote uygulaması ile bilgisayarınızda ki notları akıllı cihazınız da ki OneNote uygulaması ile görebiliyor ve düzenleyebiliyorsunuz. Düzenlemeler bilgisayarınız da bulunan dosyaya da yansıyor.

Bunlar haricinde Office uygulaması ile ofis dökümanlarınızı cihazlarınız arasında senkronize edebilmenizi ve düzenleyebilmenizi sağlarken Skype üzerinde WiFi ile görüşmeler yapabiliyorsunuz.

Phone Companion, uyumlu uygulamalar üzerinde pek çok verinizi bilgisayarınız ile senkronize edebilmenizi ve yönetebilmenizi sağlamaktadır. Böylece bilgisayarınızda uzak olsanız bile temel verilerinize ulaşabilecek ve üzerinde düzenlemeler yapabileceksiniz. Üstelik Phone Companion uygulaması iOS ve Android ile uyumlu çalışabilecek. Ayrıca Windows 10 Phone ile bu uygulamalar yüklü olarak gelecek.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir