Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10 Mobil İçin Fiziksel Aktivite Takip Özelliği Görüntüleri Çıktı

Windows 10 Mobil İçin Fiziksel Aktivite Takip Özelliği Görüntüleri Çıktı

Windows 10 bu hafta Çin ülkesinin Shenzhen şehrinde sunum yapan WinHEC (Windows Donanım Mühendisliği Topluluğu) sunumunda mobil sürümüne ait yeni özelliklerini görücüye çıkarttı.

Windows 10 Fiziksel Aktivite Takip Özelliği Ekran Görüntüsü 2

Görücüye çıkan bu yeni özellik, mobil kullanıcılarının fiziksel aktivitesini takip etmeye yarıyor. Sunumda destek verilecek yeni sensörler açıklanırken kullanıcılar ile paylaşılan liste şu şekilde :

  • Adım takibi için Pedometre,
  • Barometre,
  • İnsan varlığını takip edebilen proximity,
  • Nabız takibi vb. için biyometrik sensörler,
  • Sıcaklık,nem,karbondiotsit, UV ışınları vb. takibi için çevre sensörleri,
  • Yürüme,koşma vb. için aktivite takibi,
  • Yükseklik ve basınç ölçümü için Altimetre.

gibi özelliklerin barındığı sensörlere yer verildiğini bu liste sayesinde öğrenmiş olduk. Bu şekilde bir çok sensöre destek verilmesi, akıllı telefonlarınızın yürüme, bisiklet sürme veya araba kullanmanız gibi bir çok aktivitelerinizi takip etmeye olanak sağlayacaktır. Ayrıca sensörlerin hangi cebinizde olduğunu ve akıllı telefonunuzu sırt çantanızda taşıdığınızı bile anlayacak durumda olacaktır.

Windows 10 Fiziksel Aktivite Takip Özelliği Ekran Görüntüsü 3

Mobiller için windows 10‘un bu yeni uygulaması ile birlikte 30 güne kadar aktivite takibi ve yönetimine izin verileceği bekleniyor. Ayrıca kullanıcılar ilen paylaşılan bu ekran görüntülerinde aktivite takip ekranı da görülebiliyor. Bu görüntüler ile de yürüyüşün ne zaman başladığı ve durduğu konusunda net bir takip özelliği sunulacağı da görülüyor. Son gelişmelere baktıkça Microsoft Windows 10 işletim sistemi ile büyük bir çıkış yapacak.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir