Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10 Mobil İçin Yapı 10512 Güncellemesi Yayınlandı!

Windows 10 Mobil İçin Yapı 10512 Güncellemesi Yayınlandı!

Microsoft firması Windows 10 Mobile Insider Preview için yeni ve daha fazla özelliğe sahip güncelleme yayınlandı.

Geçtiğimiz günlerde Microsoft, Gabriel Aul’un twitter ve resmi Windows bloğu üzerinden Windows 10 Mobile Insider Preview için yeni bir güncelleme yayınlayacağını açıklamıştı. Windows 10 mobil için yapı 10512 güncellemesi artık yayında.

Microsoft, Windows Insider programı ile kullanıcılardan aldıkları geri bildirimlere dayanarak Windows 10 Mobili geliştirmeye devam ediyor. Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10512 ile birlikte var olan sorunları bazıları giderilmiş durumda. Ayrıca sistem kararlılığı arttırılarak daha kaliteli bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Tabii hala Windows 10‘un bilgisayar sürümü dahi tam olarak hazır değilken Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10512 güncellemesinin de bütün sorunları çözeceğini ve ekstra yeni hata çıkarmayacağını düşünemeyiz. Hatta Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10512 güncellemesi ile gelen bir hata da İnternet paylaşım özelliğinin çalışmamasıdır. Ve tabii Microsoft hesabı etkinleştirme sırasında size tavsiyemiz SMS ile yapmanızdır.

Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10512 güncellemesi ile gelen düzeltmeler ise, SMS bildirim sorunu, arama sonrası dokunmatik ekran sorunu gibi günlük kullanımı etkileyen sorunlar giderilmiş. Ayrıca telefonunuz kilitli iken deklanşör tuşu ile kamerayı açma hatası da giderilmiş.

Eğer Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10512 güncellemesini yüklemeyi düşünüyor iseniz veya çoktan yüklemiş iseniz, mutlaka Windows Mağaza üzerinden uygulamalarınızı güncellemenizi tavsiye ediyoruz. Yani bir çok uygulama yeni yapı ile uyumlu olabilmek ve daha iyi performans verebilmek için güncellenmiş durumda.

Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10512 güncellemeniz otomatik başlamadı ve güncellemeyi el ile yükleme istiyorsanız aşağıda ki adımları izlemeniz yeterli olacaktır. (Güncelleştirmeleri hücresel veri bağlantısı üzerinden indirmek için telefonunuzda 3G veya üstü olması gerekir.)

Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10512 güncellemesini yapmadan önce bilmeniz gerekenler :

– Telefonunuzu şarj edin. Telefonunuzun yeterli gücü yok ise Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10512 güncellemesi gerçekleşmez.
– Hücresel veri ücretleri konusunda endişe ediyorsanız, Wi-Fi kullanın ve güncellemeyi elle indirin.
– Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10512 güncellemesini alabilmek için telefonunuzda yeterli depolama alanı yoksa ve telefonunuza takılı bir SD kartınız varsa, telefonunuz SD kart kullanılarak güncellenebilir. Telefonunuzu güncellemek için SD kart kullanımı desteği, telefon modelinize ve üreticiye göre değişiklik gösterebilir.

Otomatik olarak Insider Preview yapı 10512 güncellemesi indirme

  • Uygulama listesinde Ayarlar > Telefon Güncellemesi‘ne dokunun.
  • Karşınıza gelecek olan ekrandaki “Veri ayarlarım izin verirse güncelleştirmeleri otomatik olarak indir” onay kutusunu işaretleyin.

Windows 10 mobil Insider Preview yapı 10512 güncellemesi gelmedi

  • Uygulamalar listesinden Ayarlar > Telefon Güncellemesi‘ne dokunun
  • Güncellemeleri denetle seçeneğine dokunun.
  • Not: Windows Phone yeni güncellemeler kullanılabilir olduğunda sizi bilgilendirir. Beklenen bir güncellemeyi aradığınızda telefonunuz güncel görünüyorsa; bu güncelleme telefonunuz, cep telefonu operatörünüz veya pazarınız için henüz kullanılabilir olmayabilir.

Windows 10 Insider Preview yapı 10512 güncellemesini el ile yükleme

  • Güncellemeleri otomatik olarak indirmeye ayarlamadıysanız, ilk olarak Ayarlar > Telefon Güncellemesi‘ne dokunun ve ardından üstte belirttiğimiz gibi güncellemelerin olup olmadığını denetledikten sonra veya güncelleme bildirimi alırsanız, istediğinde İndir‘e dokunun.
  • İndikten sonra Ayrıntıları göster‘e ve ardından Yükle‘ye dokunun. Telefonunuz yeniden başlatılacak ve Windows 10 Insider Preview yapı 10512 güncellemesi yüklenecektir.
  • Bir güncelleme genellik ile 5 veye 10 dakika sürebilir. Ama bu Windows 10 Insider Preview yapı 10512 güncellemesi oldukça büyük olduğu için daha uzun sürebilir. (3 saat sürdüğü oluyor.)

Eğer eski sisteminize geri dönmek istiyorsanız Windows Phone Recovery Tool aracını kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir