Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10 Mobile Continuum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Windows 10 Mobile Continuum Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Windows 10 Mobile telefonlar için Continuum, telefonunuzu büyük ekranlı bir projektöre ve üst düzey üretkenlik sağlayan bir araca dönüştürür. Kablolu bağlantı birimi veya kablosuz bağdaştırıcı kullanarak Televizyon, Projektör veya Monitöre bağlanarak uygulamalarınızı ve içeriğinizi daha geniş bir ekranda görebilmenizi sağlar. Daha da fazlasını yapmak isterseniz Klavye veya Fare bağlayarak üretkenliğinizi artırabilirsiniz.

Windows 10 Mobile Continuum ile Telefonunuzu Bilgisayar Gibi Kullanın

Telefonunuza bilgisayarınızdakilere benzer güçler vermek için bir klavyeye ve fareye bağlanın. Office belgeleri oluşturun ve düzenleyin, e-posta gönderin ve hatta parmaklarınız yorulduğunda kısa mesajlarınızı bağlı ekranınızda yazın. İşiniz bittiğinde çalışmanız da sizinle gelir, başka bir deyişle telefonunuza kaydedilir. Ara vermeye hazır mısınız? Video izleyebilir, fotoğraflarınıza göz atabilir ya da bağlı ekranınız üzerinde web’de gezinebilirsiniz.

Windows 10 Mobile Continuum ile Telefonunuzu Telefon Gibi Kullanın

Bir ekrana veya monitöre bağlı olduğunuzda bile telefonunuzu normal yollarla kullanmaya devam edebilirsiniz. Arama yapabilir veya kabul edebilir, kısa mesaj gönderebilir, sosyal medya uygulamalarınızı kontrol edebilirsiniz. Bunların hepsi bir dokunuş uzağınızda.

Windows 10 Mobile Continuum ile Telefonunuzu Dokunmatik Yüzey Olarak Kullanın

Bağlı ekranınızı kontrol etmek amacıyla telefonunuzu kullanmak için ekranınızın üst kısmında yer alan Continuum başlığından Kontrol için dokun ögesini seçin. Ardından imleci hareket ettirmek için parmağınızı telefonunun ekranında kaydırın.

Windows 10 Mobile Continuum’u Özelleştirme

Bağlı ekranınızdaki arka plan fotoğrafını istediğiniz sıklıkta değiştirin. Başlangıç ekranında Başlangıç sembolü, ekranı çekerek Tüm uygulamalar listesine gidin ve ardından “Ayarlar > Kişiselleştirme > Başlangıç” komutunu uygulayın. İkinci ekran ögesi altında seçiminizi yapın.Not: Telefonunuz bir TV’ye veya monitöre bağlı olduğunda, seçenek olarak yalnızca İkinci ekran öğesini görürsünüz.

Windows 10 Mobile Continuum Kurulumu ve Ayarları

Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ulaşabileceğiniz resimli rehberimizde Windows 10 Mobile Continuum‘u nasıl kuracağınızı, telefonunuzu cihazlara nasıl bağlayacağınızı ve ayarları nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde anlattık.Windows 10 Mobile Continuum Kurulumu ve Ayarlar Microsoft Lumia Windows 10 Windows Mobile Continuum Windows Phone 10

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir