Home / Diğer Konular / Windows 10 Mobile Erişim Kolaylığı Ayarları

Windows 10 Mobile Erişim Kolaylığı Ayarları


Windows 10 Mobile Cihazınızın Kullanımını Kolaylaştırın

Yalnızca birkaç adımda cihazınızı daha erişilebilir hale gelecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Başlangıç ekranında Başlangıç ekranı logosu, ekranı çekerek Tüm Uygulamalar listesine gidin ve ardından “Ayarlar > Erişim Kolaylığı” ögelerini seçin.Windows 10 Mobile Erişim KolaylığıWindows 10 Mobile Erişim Kolaylığı

Windows 10 Mobile Erişim Kolaylığı ile Yapabilecekleriniz:

  • Cihazınızı ekran olmadan kullanmak: Ekran okuyucusu, metin ve düğmeler gibi unsurların açıklamalarını duymanızı sağlar.
  • Ekranda ne olduğunu görmek: Ekranınızdaki ögeleri daha büyük hale getirmek için Büyüteç‘i kullanın. Metni daha büyük veya daha küçük yapmak için metin ölçeklendirme kullanarak veya ekranı yüksek karşıtlıklı siyah beyaz yaparak daha kolay okuyun.
  • TTY kullanarak telefon görüşmeleri yapmak: Bir TTY’ye (teleks) bağlanın ve “Ayarlar > Erişim Kolaylığı > Diğer seçenekler” ögesine gidin. TTY Modu bölümünden Tam’ı seçin.
  • Açıklamalı altyazıları görüntülemek: Kapalı açıklamalı altyazıları görüntülemek için “Ayarlar > Erişim Kolaylığı > Kapalı açıklamalı altyazılar“a gidin.
  • Cihazınızı tek elle kullanmak: Başlangıç Başlangıç ekranı logosu düğmesine basılı tutun; ekran aşağıya kayar ve ekranınızın üst kısmındaki ögelere ulaşabilirsiniz. Ekranı tekrar yukarı kaydırmak için, ekranın en üstündeki boş alana dokunun veya tekrar Başlat Başlangıç ekranı logosu düğmesine basılı tutun.

Windows 10 Windows 10 Mobile Erişim Kolaylığı Windows Phone 10

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir